Pavel Novák ml. natočil píseň o svém tátovi! Poslechněte si ji!

Přestože legendární zpěvák Pavel Novák zpívá již několik let v nebi, v jeho započatém díle nyní pokračuje jeho syn Pavel Novák mladší. A nyní natočil na tátovu počest písničku Jsi tu stále (Vyznání Pavla Nováka ml.). Pojďte si ji s námi poslechnout.


„Když jsem se po odchodu dědy rozhodoval, zda do muziky vstoupit nebo ne, tak jsem neustále přemýšlel o našich debatách v posledních měsících po nemocnicích i doma. Prostě jsem si je zpětně přehrával. Nikdy jsme neměli s dědou na sebe tolik času nebo spíše konečně jsme si ho díky jeho nemoci dokázali udělat. Na jednu stranu to bylo smutné zjištění, ale jsem šťastný, že aspoň některé věci jsme spolu probrali. Neprobírali jsme pouze showbyznys, ale normálně život. Byly to dlouhé hodiny, ale dnes z nich čerpán energii.
Uvědomil jsem si přesto, že jsem toho nestihl dědovi spoustu říct a jak moc je mi to líto. Takže v okamžiku, kdy jsem se rozhodl dodržet slib, že budu v jeho díle pokračovat, věděl jsem, že potřebuji tuto písničku. Lidi se většinou ostýchají projevit city a potom to už nestihnou, je pozdě a nikdy se to nedá vzít zpět! Je to naše lidská hloupost. Na složení písničky a hlavně textu jsem se ale necítil. Chtěl jsem, aby to bylo opravdu kvalitní a hned jsem věděl, kdo by ji měl udělat – nenápadný člověk, skvělý muzikant, básník a skladatel Luďek Hašek, který dědovi napsal nádherné písničky, jako třeba Ošklivky.
Obrátil jsem se na něj a přesně mu řekl, o čem tu písničku chci a jak by měla vypadat. Řekl, že má úplně stejný problém, že by toho chtěl dědovi také ještě spoustu říct a tak že se pokusí. A za dva dny mi poslal hotovou písničku. Při prvním poslechu mi kapaly slzy a hned jsem věděl, že je to ono,“ řekl nám sám Pavel Novák ml.


Skladbu Jsi tu stále (Vyznání Pavla Nováka ml.) natočili ve studiu ve Zlíně lidé, kteří měli k Pavlu Novákovi blízko. Petr Vavřík z Buty nahrál basu, udělal aranžmá a na starosti měl i zvukovou režii a mastering. „Natáčelo se stylem všichni najednou, protože jsem chtěl, aby z toho byl cítit život. Nešlo mi o digitální samplovaný výkon, ale o lidskost a živelnost. Dvakrát jsme si písničku vyzkoušeli a potom napodruhé natočili. A zpěv se natáčel stejně. Nechtěli jsme stříhat, aby to mělo atmosféru a tak jsem píseň natočil třikrát za sebou a vybrali jsme nejpovedenější verzi. A výsledek je na světě – splnil jsem si sen a myslím si, že není se za co stydět,“ dodal Pavel Novák ml.

Foto: Radim Novotný, archiv

[audio:002-novak01.mp3]