Laura a její tygři, Sto zvířat, Fanánek a Dyk podpoří Abraxas

Ve středu 21. května bude v pražském klubu Hany Bany křest dvojalba Tribute Abraxas, na němž tuzemští muzikanti napříč generacemi a žánry složili hold kultovní kapele Abraxas. Samotného křtu se nejen jako kmotři, ale i jako učinkující zúčastní společně s Abraxas Laura a její tygři, Sto zvířat, Lou Fanánek Hagen a Viktor Dyk, kteří na Tribute Abraxas přispěli coververzemi písní Sekám latinu, ZOO, Filipojakubská noc, Měsíc, Užij si svůj den a Manéž.


Je nasnadě, že právě tyto skladby zazní i ve středu 21. května v Hany Bany, ale to nebude zdaleka vše. „Bude to jeden velký trojkoncert. Ať všichni dorazí, bude toho hodně a bude to nabouchaný, ale víc teď neprozradíme,“ láká do Hany Bany Slávek Janda z Abraxas.
Janda zároveň upozorňuje, že to není určitě jediný speciální »tribute« koncert, který kapela Tribute Abraxas plánuje: „Jen jeden koncert udělat nejde, nechceme nikoho ošidit. Další tribute koncert chystáme na Flédě v Brně, kde hrajeme 21. října. Ale nic nechceme opakovat. Co tribute koncert, to jiní hosté. Bude jich víc. V kapele je skvělá nálada a velmi nás to nakoplo, abychom se zase narovnali. Je to znát i na tvorbě novýho alba, který je v plánu na začátek příštího roku.“


Každý z koncertů tedy bude evidentně jedinečnou událostí, kterou není radno si nechat ujít. Už třeba jen proto, že samotné dvojalbum Tribute Abraxas sklízí pozitivní reakce jak od fanoušků, tak od hudebních kritiků, což potvrzuje i Janda: „Všechny reakce jsou skvělý. Petr Soukup – náš manažer, který to dal celý dohromady, to zvládnul úplně přesně tak, jak si naplánoval.“
Naživo to pak teprve bude pořádná jízda. Místo dalších slov je ale určitě lepší přesvědčit se o tom osobně na prvním z tribute koncertů ve středu 21. kvetna v klubu Hany Bany u pražského Kongresového centra. Vstupenky stojí 290 korun a začíná se ve 21 hodin.

Foto: Supraphon