Skupina Vltava se vrací ke kořenům

Nástrojové obsazení legendární Vltavy opět obohatí saxofon i flétna. Skupina se tak vrátí ke svému typickému zvuku, jakým se zapsala do povědomí již na začátku svého působení. Příznivci kapely se tak mohou těšit nejen na původní sound, ale – kromě nově aranžovaných novinek – také na častější uvádění nejžádanějších starších skladeb.


Po odchodu kytaristy Petera Bindera se novým členem Vltavy stal hráč na dechové nástroje Ondřej Klímek, jehož přítomnost posílí také vokální složku, tedy další z poznávacích znamení skupiny. Absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka Ondřej Klímek se narodil 15. srpna 1988 v moravskoslezském Frýdku-Místku. První hudební praxi získal při působení ve folklórním souboru Ostravička a tanečním orchestru Šuba duba band pod vedením Milana Michny. V současné době vystupuje například v doprovodných kapelách Kamila Střihavky, Petra Koláře či ve skupině BSP (Baláž, Střihavka, Pavlíček).


Personální změny se promítnou i do nadcházejícího koncertního repertoáru Vltavy. „Můžu slíbit, že starší skladby budou na koncertech vždy bohatě zastoupeny a že je budeme nyní více obměňovat. Nejdříve to bude asi Blanokřídlý výtah, Smutný příběh Váni, Opilá kráska, Šťastnej jako trám a další,“ uvedl hlavní představitel skupiny Robert Nebřenský. „Pro vývoj kapely jsou ale nejdůležitější nové písničky 
a ty budeme dále průběžně zařazovat,“ dodal. V příštím roce je zároveň v plánu dokončit nové album.

Termíny jarních klubových koncertů v novém složení:
17. 5. – Bojkovice – Klub Maják
23. 5. – Děčín – Le Garage Noir
24. 5. – Liberec – Bunkr
5. 6. – Brno – Cafe Gracian (akusticky)
13. 6. – Tábor – Recykle Music Bar

Foto: www.kontraproduction.cz