Jitka Sedláčková: Dobře, že mě z divadla vyrazili, už to bylo neúnosné!

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show herečku Jitku Sedláčkovou, která se nyní pustila do další profese. „Jak to vzniklo?“ vyptával se Kraus. „Já jsem teď kouč rétoriky primátora Hudečka. Jak jsem k tomu přišla? Vyrazili mě po čtyřiadvaceti letech z Divadla Pod Palmovkou. Ale dobře, že mě vyrazili, už to bylo neúnosné. Mně to přestalo pak už hrozně bavit, při jednom představení jsem třeba usnula, jednou jsem hrála v civilu, protože mě už nebavil kostým, jindy mi z desek vypadl při představení časopis. Prostě už to nešlo,“ vyprávěla Sedláčková.


„ Teď pracujeme s panem primátorem na odstranění »moravismů«. A on se to konečně dnes odnaučil a je to skvělý student,“ popisovala Sedláčková.


A Jana Krause zajímalo, jestli se paní Sedláčková orientuje v politice, když pracuje s politikem. „Já se o politiku vůbec nezajímám,“ ujistila ho Sedláčková. A pochlubila se, že kromě primátora se jí hlásí další studenti. „Jsou to samí křupaví salátci, samí mladí chlapi,“ svěřila se Jitka. Moderátor se zajímal, jestli Jitka Sedláčková učí také ženy. „Ženy neučím. Protože jsou mi nesympatické. Protože některé ženy jsou krávy,“ odpověděla lakonicky Jitka Sedláčková. A prozradila, že učí rétoriku na vysoké škole, ale že herectví stále nepověsila na hřebík. „Já se živím vícezdrojově,“ vysvětlila a dodala, že má ráda peníze, které může vydělat. „Jak moc máte ráda peníze?“ vyptával se Kraus. „Moc,“ ujistila ho Sedláčková, ale vzápětí dodala, že je momentálně »mínus sedm set tisíc«. „Kde jste nadělala ty dluhy?“ vyptával se Kraus. „Já jsem nezodpovědná,“ vysvětlila Sedláčková. „Tak to jste na magistrátu správně,“ konstatoval Jan Kraus.

Foto: TV Prima