Kapela The Snuff vyrukovala po evropském turné s romantickým videoklipem

Stále úspěšnější česká kapela The Snuff nedávno absolvovala sérii společných – a hlavně úspěšných – koncertů po Evropě se světoznámou americkou skupinou Ill Niňo. Kromě toho, že členové české kapely dostali v Amsterdamu pokutu za močení na parkovišti, šňůra se obešla bez větších úletů a skandálů.


„Kdo by očekával zákulisní radovánky a koksové mejdany, byl by zklamán. Šňůra vypadala tak trochu jako škola v přírodě s daným časovým harmonogramem, který bylo nutné dodržovat. Přejezdy po koncertě začínaly někdy kolem čtvrté hodiny ranní a kolem poledne nás vždy vykopli z auta v jiném městě, častokrát i státě. Následovalo vykládání aparatury do klubu, stavění pódia, zvukovky kapel, večeře a samotné hraní. A tak pořád dokola. Domů jsme se vrátili nadšení, ale zároveň pořádně zničení,“ hájí pověst The Snuff baskytarista Ijen Ayen.


Těsně před začátkem turné s Ill Niňo si The Snuff zahráli ve vyprodané pražské Lucerně společně se skupinou Škwor. A krátce po návratu z Evropy vyrukovali s novým, tentokrát až podezřele romantickým videoklipem k písni Crumble!. „Je to jedna z něžnějších písní z našeho druhého alba Lotus, ale myslím, že má co říct. Text je o tom, jak je těžké najít životní rovnováhu. Věčně něčeho nelitovat, nevzpomínat na staré dobré časy a nezhroutit se po prvním nátlaku. Klip jako takový jsme pojali z trochu jiného úhlu. Natáčeli jsme ho například na Petříně, odkud je krásný výhled na celou Prahu. Když můžou 30 Seconds to Mars opěvovat Los Angeles, proč my bychom nemohli opěvovat Prahu,“ prozradil nám zpěvák Marek Kučera.


No a pokud si chcete skupinu The Snuff poslechnout živě, můžete navštívit některý z nejbližších koncertů, které se uskuteční v rámci aktuálního Fakker Tour. Společně s kapelou Koblížci se The Snuff představí ještě v Ostravě (22. 1.), Frýdku-Místku (23. 1.), Karviné (24. 1.), pražském klubu Vagon (30. 1.), Jihlavě (7. 2.) a Uherském Hradišti (21. 2.).


Foto: www.thesnuff.eu , Vladimír Zemek
Podívejte se na klip k písni Crumble! Zde: