Andy Cermak – Secret December

Andy Cermak, zpěvák, skladatel a hráč na klávesové nástroje, je výrazná postava domácí hudební scény. Je nejenom leaderem kapely Sunflower Caravan, ale aktuálně i součástí koncertní sestavy Prokopových Framus 5.

V květnu vyšlo digitálně jeho první sólové album Secret December, které Andy připravoval již delší čas. Novinka obsahuje skladby ve stylu alternativního klavírního popu s osobnějšími anglickými texty. Jak sám Andy říká, začal psát přímočařejší popové písně, které vždy považoval za královskou disciplínu, ale podvědomě z nich měl obavu a zároveň hledal směr, jak se k nim dostat. Tu správnou cestu si nejdříve vyzkoušel na několika singlech, z nichž Inside Outside a Dark Blue Sky s úspěchem rotovaly českým rozhlasovým éterem. Všechny písně na album Secret December nahrál, nazpíval a stojí sám i za hudební produkcí. Jako hosta si do několika skladeb vybral svého kamaráda kytaristu Tata Bojs Vladimír Bára, v Golden Trigger zpívá Ema Brabcová. Stejně jako již dříve vydané singly, tak i celé album mixoval a masteroval skvělý berlínský producent Niko Stoessl, který dal ve finále celé nahrávce naprosto současný a světový zvuk. Momentálně Andy připravuje koncertní provedení svých sólových písní, v plánu jsou vystoupení nejenom u nás, ale i v zahraničí.

Sólový debut Andyho Cermaka nyní vyšel na vinylu.

 

Andy CermakSecret December

LP:

Hear You All / Inside Outside / Let Me In / Summer Lonely Night / Secret December / Golden Trigger / Dark Blue Sky / Our Love / Day of Nature

 

Foto: Supraphon