Petr Malásek: V muzikálu na ledě Popelka je stále co poslouchat

Soundtrack ke kouzelnému muzikálu na ledě – Popelka vydá na konci září Supraphon. Už 1. října vyrazí Popelka na velké turné po republice, které skončí až 27. prosince 2011. Autorem muziky je Petr Malásek, kterému jsme položili několik otázek.


Jak se píše hudba pro Popelku?
Příběh je především pohádková stylizace, snažil jsem se, aby hudba byla hravá, vtipná, místy zapamatovatelná, místy strašidelná… Tak, aby si při poslechu našly svá oblíbená místa nejen děti, ale aby si je našli také jejich rodiče, babičky, dědečkové, kteří je budou ve sportovních halách na představeních doprovázet.

Kde jste čerpal inspiraci pro práci na muzikálu na ledě?
Byť má muzikál na ledě svá určitá specifika, neliší se tolik od klasického »divadelního« muzikálu. Velice jsem se snažil, aby pěvecká a taneční čísla byla vtipná, nabitá gagy, aby zkrátka bylo stále co poslouchat. Velice mi v tomto pomáhaly fantastické texty od kamaráda Václava Kopty.

Psal jste písně v závislosti na tom, kdo bude kterou pasáž zpívat? Píše se třeba jinak pro Lucii Bílou, jinak pro Ondřeje Rumla, jinak pro Jiřího Korna a jinak pro Hanu Buštíkovou?
Určitě ne, psal jsem pro Popelku, Čaroděje, Královnu. A za to, jak se interpreti, v čele s Luckou Bílou a Ondrou Rumlem písní zhostili, jim patří můj nekonečný dík.

Prošla muzika vzhledem k vydání na CD nějakými úpravami?
Na CD je pouze část hudby, která zazní v představení, a sice zpívaná čísla. Scénickou hudbu, taneční záležitosti, plesy a podobné hudební »skopičiny« na CD neuvádíme, neboť bez vizuálního vjemu ztrácí polovinu svého účinku.

Které filmové, televizní, baletní, operní či jiné zpracování Popelky máte nejraději?
Tři oříšky pro Popelku, ty ještě dlouho nikdo nepřekoná. Ale zase nebyly na ledě… (smích)

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353