Petr Henych natočil »lítací« klip

Instrumentální rocková kapela G-Bod kytaristy Petra Henycha má první videoklip ke skladbě Joy Flight. Skladba je z aktuálního alba Pleasure trip vydaného v roce 2010 u domácího vydavatelství JHPublish. Námětem klipu je asi většině z nás známý lítací sen.


Kapela G-Bod se aktuálně připravuje na sérii podzimních koncertů a její skladby vyjdou i na dvou chystaných kompilacích. Pro tento účel kapela nahrála novou skladbu Bludný kruh a nově natočila skladbu Transplantace času z debutového alba Petra Henycha Na vlastních rukou.

Petr Henych & G-Bod
Petr Henych – český rockový kytarista na sebe poprvé upozornil v roce 1992 v kapele John Dovanni. V průběhu let působil pak vedle nejvýraznějších osobností české hudební scény (Ladislav Křížek a Kreyson, Vilém Čok, Bára Basiková a Precedens, Pancho, Petr Kolář). V roce 2007 Petr Henych sám složil, nahrál a vydal své první instrumentální album Na vlastních rukou a po krátké době založil doprovodný band tvořený basistou Martinem Hroňkem a bubeníkem Jakubem Homolou. Trio bylo pojmenováno G-bod a začalo působit na české klubové scéně. V roce 2009 kapela vyhrála soutěžní festival Broumovská kytara a zahrála si na velkých hudebních festivalech jako je Benátská noc, Rock for people, Basinfirefest. Petr Henych mimo to od roku 2009 působí jako kytarista v kapele Leaders! Kamila Střihavky.
Album s názvem Pleasure Trip kytaristy Petra Henycha a jeho instrumentální kapely G-Bod, kterou zformoval krátce po vydání instrumentálního debutu Na vlastních rukou, vyšlo v červenci 2010 pod domácí značkou JHPublish. CD nahráli Petr Henych (kytara), Martin Hroněk (baskytara) a Jakub Homola (bicí).

Podzimní koncerty kapely G-Bod
8. 10. – Domažlice (klub Death Magnetic)
15. 10. – Besednice u Českého Krumlova
21. 10 – Plzeň (klubJam)
5. 11. – Hodonín (klub Nautilus)
1. 12. – Plzeň (klub Anděl)

Na videoklip ke skladbě Joy Flight se můžete podívat zde:

Foto: www.henych.com / Alexandr Špunda – www.spunda.cz