Olympijské naděje se sešly při bobování

Změna je život. Tímto heslem se řídily olympijské naděje, když si zkoušely, jaké by to bylo být bobisty. Na chvíli se odreagovat od své disciplíny a užít si legraci s kolegy z projektu McDonald’s Olympic Hopefuls, to byl cíl setkání v Praze na bobové dráze.


Nasednout na bob, pořádně se odrazit a pak už jen cestou dolů v korytu vyvažovat bob a vychutnávat si jízdu s větrem ve vlasech. Talentovaní sportovci neriskovali své zdraví a neřítili se ledovým korytem stokilometrovou rychlostí, ale spouštěli se na speciálních vozících korytem kovovým, v němž dosáhli max. rychlosti 50 kilometrů za hodinu.
„Překvapilo mě, že nejsem nejrychlejší, když jsem nejtěžší,“ hlásil Lukáš Krpálek s typickým úsměvem. „I když jsem nevyhrál, strašně mě to bavilo,“ dodal nejlepší český judista.


„Z první jízdy jsem měla respekt, ale pak jsem se oklepala a zjistila, že to nic není,“ přiznala Verča Vítková. „Po opravdu náročných měsících jsem plánovala dovolenou, nakonec si ale po tom všem cestování během sezóny ani neumím představit, že bych se zase někam balila a něco organizovala. A tak jsem dovolenou prozatím odložila. Mohla jsem být aspoň tady a užít si hezké odpoledne,“ poznamenala šestadvacetiletá biatlonistka.
Netradičního setkání se kromě sportovců, kteří jsou členy projektu již několik let a spíše než nadějemi jsou již zkušenými olympioniky, zúčastnili také mladí talenti, kteří byli do projektu přijati na začátku roku – Anežka Drahotová, Klára Spilková a Ester Ledecká.


„Je to super. Už jsem takové bobování sice kdysi zkoušela, ale jsem nadšená z jakékoli podobné aktivity, přeci jen většinu času trávím tréninkem nebo golfem. Svezení na bobech je pak příjemným zpestřením,“ pochvalovala si ještě od větru zcuchaná Klára Spilková, druhá česká profesionální hráčka Ladies European Tour.
„Ze snowboardu nebo lyží jsem zvyklá na rychlost. A na bobech to byla zase jiná zkušenost, přišlo mi to ale o dost pomalejší,“ popsala Ester Ledecká, která v měřených jízdách na bobech vyhrála a potvrdila, že má rychlost v krvi. Za sebou nechala Lukáše Krpálka a třetí skončila křehká univerzální sportovkyně Anežka Drahotová.
Na své si přišel také Martin Doktor, patron projektu. „Je fajn se občas takhle odreagovat. Zvlášť pro aktivní sportovce je hrozně důležité, aby měli příležitost zkusit také nějakou jinou aktivitu než pouze svou disciplínu,“ mluví ze zkušenosti dvojnásobný olympijský vítěz.


„Jsme rádi, že se naděje bavily a že jsme jim mohli zpestřit jejich nabitý program,“ řekla na závěr akce Drahomíra Jiráková, vedoucí projektu McDonald’s Olympic Hopefuls a ředitelka PR/Communications McDonald’s ČR/SR. „Navíc se jednalo o první setkání s novými členy, a tak šlo i o takové příjemné neoficiální přivítání,“ dodala.

O projektu:
Projekt McDonald’s Olympic Hopefuls má za cíl vytvořit mladým talentovaným sportovcům ideální podmínky pro přechod z juniorské kategorie do seniorské. Momentálně je do projektu zapojeno deset sportovců – Veronika Vítková (biatlon), Markéta Audyová (jachting), Lukáš Krpálek (judo), Lukáš Kočař (triatlon), Anežka Drahotová (sportovní chůze, dálkové běhy), Ester Ledecká (snowboarding, alpské lyžování), Klára Spilková (golf), Lukáš Rohan (kanoistika), Elizaveta Ukolová (krasobruslení), Tomáš Veselý (kajak).
Projekt McDonald’s Olympic Hopefuls funguje od svého vzniku v roce 2005 pod záštitou Českého olympijského výboru. Partnerem je společnost Alpine Pro. Současným patronem projektu je sportovní ředitel ČOV a dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor.

Více infa: www.olympijskenadeje.cz

Foto: www.olympijskenadeje.cz / Jan Malý