Noční běžkařský závod, kurz pečení frgálů i zdravého spánku

Zažijte flow s předním českým koučem Marianem Jelínkem, naučte se pravidla etikety s Ladislavem Špačkem či si skvěle pochutnejte na galavečeru Romana Pauluse. Anebo se chcete konečně dobře vyspat? Pak je tu pro vás workshop Zdravý spánek a spánková psychohygiena. A co se naučit péct pravé valašské frgály anebo se vydat na unikátní noční běžkařský závod? Resort Valachy ve Velkých Karlovicích připravil na rok 2024 skutečně pestrou paletu akcí, z nichž si vybere každý.

„Už delší dobu sledujeme trend, že lidé chtějí cestovat za zážitky, a to i po České republice. Zájem vzrůstá o sportovní i kulinářské pobyty, a zejména o ty věnované osobnímu rozvoji. Klidné a komorní prostředí našich hotelů i krásné panenské přírody Beskyd k tomu přímo vybízí. Hosté si po společném programu rádi dopřejí relaxaci v podobě uvolňujících masáží, saunových rituálů či pobytu v našich termálních bazénech,“ říká Michal Vala, marketingový ředitel Resortu Valachy a rovnou vybírá několik zajímavých pobytů tohoto roku.

Noční stopa Valachy

Noční stopa Valachy je výjimečný večerní závod na běžkách klasickou technikou s intervalovým startem a také první závod DATART Valachy tour 2024. Samotný závod se koná na okruhu dlouhém 7,5 km na strojově upravených tratích ve Velkých Karlovicích v údolí Léskové. Akce je určena pro širokou veřejnost a její součástí jsou i dětské závody – děti starší 6 let závodí na běžkách, mladší v běhu.

Kdy: 3. 2. 2024

Kde: Velké Karlovice

Maškarní lyžovačka na Horalu

Užijte si rodinné dopoledne plné zábavy a kostýmů s oblíbenou maškarní lyžovačkou na sjezdovce Horal. Pro malé lyžaře je připravená speciálně vyzdobená trať plná sladkostí a těšit se mohou také na setkání se strašidýlkem Razulákem. Akce je určena malým závodníkům na lyžích a snowboardech, vítány jsou ale i děti na sáňkách či bobech. Podmínkou účasti je karnevalová maska!

Kdy: 9. 3. 2024

Kde: sjezdovka Horal (pod Wellness hotelem Horal)

Flow s Marianem Jelínkem

Kdy jste nejšťastnější? Co vás skutečně motivuje? Úspěch, peníze, kariéra, nebo radost, zábava a seberealizace? A proč těch nejlepších výkonů dosahujeme bez tlaku a bez motivace? Poznejte tajemství těch nejlepších výkonů a maximalizujte potenciál svůj i svého týmu. Špička v oboru osobnostního rozvoje, Marian Jelínek, vás provede metodami flow, které se u něj učí vrcholoví sportovci i manažeři.

Kdy: 24. – 27. 3. 2024

Kde: Spa hotel Lanterna, Velké Karlovice

 

Kurz pečení frgálů

Zpestřete si návštěvu Velkých Karlovic neobvyklým zážitkem a naučte se péct pravé valašské frgály pod vedením zkušených pekařek Resortu Valachy. Během necelých tří hodin získáte nové dovednosti, dozvíte se více o tomto typickém valašském koláči, a pokud přijdete i s přáteli nebo s dětmi, užijete si také společně spoustu zábavy. Frgál si vyrobíte od chystání těsta a náplně až po upečení, a kromě nové kuchařské dovednosti si s sebou domů odnesete tuto sladkou valašskou pochoutku i certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského.

Kdy: 31. 3., 1. 5., 8. 5. 2024

Kde: hotel Galik, Velké Karlovice

 

Zdravý spánek a spánková psychohygiena

Nemůžete usnout nebo se i po několikahodinovém spánku cítíte ráno unaveni? Co můžete udělat pro to, aby byl váš spánek kvalitnější, a dokonce tak podpořil vaši paměť? Nejen o tom bude seminář koučky a mentorky Jitky Ševčíkové. A kde jinde se vám bude lépe usínat, než v klidu a komfortu Spa hotelu Lanterna obklopeného beskydskou přírodou, po relaxaci ve wellness s termálními bazény a saunovým světem nebo po uvolňující masáži?

Kdy: 5. – 7. 4. 2024

Kde: Spa hotel Lanterna, Velké Karlovice

Kurz etikety s Ladislavem Špačkem

Prožijte večer ve společnosti mistra etikety Ladislava Špačka. Připomeňte si, jak si poradit s pravidly etikety ve společnosti, komu podat ruku jako první, nebo jak se vhodně obléct pro každou příležitost. Součástí je také degustační menu v zážitkové restauraci Vyhlídka Spa hotelu Lanterna, kde si nově osvěžené poznatky vyzkoušíte v praxi.

Kdy: 1. 5. 2024, od 19:00

Kde: zážitková restaurace Vyhlídka, Spa hotel Lanterna, Velké Karlovice

Galavečer s Romanem Paulusem

Legendární český šéfkuchař Roman Paulus bude opět hostem Spa hotelu Lanterna! Dopřejte si mimořádný zážitek se špičkovou gastronomií ve společnosti jednoho z pouhých tří českých šéfkuchařů, kteří získali michelinskou hvězdu. Ten pro vás připraví exkluzivní menu doplněné o snoubená vína. Těšit se můžete na marinovaného lososa v rumu, chřestový krém rillette z králíka, bramborové noky s divokým česnekem a ředkvičkami, jehněčí hřbet či vanilkovo-jahodový cheesecake.

Kdy: 8. 5. 2024, od 18:30

Kde: zážitková restaurace Vyhlídka, Spa hotel Lanterna, Velké Karlovice

 

Marek Orko Vácha: Krajina, zrcadlo duše

Co mají křesťanství, ekologie a ochrana přírody společného? A jak krajina odráží stav mysli lidí, kteří ji přetvářejí? Přijďte si poslechnout povídání Marka Orka Váchy, kněze, molekulárního biologa a genetika, na téma »krajina, zrcadlo duše«. Poskytne vám nový pohled na přístup k životu i přírodě a dá vám možnost dívat se na životní situace jinak.

Kdy: pátek 10. 5. 2024, od 17:00

Kde: Spa hotel Lanterna

 

 

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích spadá spolu s Wellness Horal do Resortu Valachy a je díky komorní atmosféře, špičkovým wellness službám i gastronomii a nádherné přírodě ideálním útočištěm pro náročné hosty. Díky nedávné rekonstrukci se můžete ubytovat v unikátních pokojích se zimní zahradou, vanou a výhledem do romantické krajiny, či v pokojích s vlastní vířivkou a krbem pro skutečně romantické večery. V luxusním hotelovém wellness světě L-Spa najdete krytý bazén s vodními atrakcemi, whirlpool se slanou vodou, finskou saunou, parní lázní, ochlazovacím jezírkem, exotickými masážemi a nově se tu konají čtyřikrát denně originální saunové rituály. Užijete si posezení v restauraci s vinotékou a pro náročné gurmány je zde zážitková restaurace Vyhlídka, nabízející čtyř až šestichodová menu snoubená s lahodnými víny. Aktivní hosté ocení v zimě běžkařské stopy i sjezdovky, od jara pak krásné cyklostezky, golfové hřiště, tenisové kurty i turistické a běžecké trasy. Po celý rok tu pořádají zajímavé sportovní i kulturní akce, takže nudit se nikdy nebudete.

Více na: www.lanterna.cz

 

Foto: www.valachy.cz