Nikol Šobichová: Láska je nezbytná součást života každého z nás!

Třetí ročník Dětského dne a benefičního koncertu Kdo má rád… se uskuteční v sobotu 15. června 2013 na Martinském mlýně v obci Hrádek u Trhových Svinů na Českobudějovicku. Dětský den začne už v 11 hodin a vstup na něj bude zdarma. Benefiční koncert bude probíhat od 18 hodin a vystoupí na něm řada populárních zpěváků mezi nimiž nebude chybět ani skupina Holki a právě její členku Nikol Šobichovou jsme vyzpovídali.


Co se vám vybaví jako první, když se řekne slovo LÁSKA?
Nezbytná součást života každého z nás! Ať už jde o lásku mezi lidmi, lásku k věcem, zvířatům… každý z nás v životě něco miluje a potřebuje milovat.

Co pro vás v životě vůbec znamená láska?
Něco, bez čeho bych nemohla žít; něco, co mě žene dopředu a drží nad vodou, když je mi smutno.

Dokázala by jste žít bez lásky?
Ne.

Věříte na lásku na první pohled?
Věřím, že se ze sympatií na první pohled může zrodit velká láska.

Co všechno jste ochotná pro lásku udělat či obětovat?
Všechno…

Proč vystoupíte na třetím ročníku charitativního koncertu Kdo má rád…?
Protože si myslím, že je důležité dělat něco pro ty, kteří to potřebují…

Koho nebo co máte v životě nejraději?
Svoji rodinu… a čokoládu.

Jak prožijete letošní léto?
Vzhledem k tomu, že v červenci čekáme miminko, plán je jasně daný.

Co nového připravujete na podzim pro své příznivce?
Novou skladbu; stále vystupovat.

Kdo má rád… s hvězdami na Martinském mlýně
V předloňském roce se na Martinském mlýně uskutečnil historicky první ročník Dětského dne a benefičního koncertu Kdo má rád… pod taktovkou agentury Martin Production. Byť přes počáteční házení klacků pod nohy se první ročník povedl a pro Dětské a novorozenecké oddělení nemocnice Prachatice vybralo přes 63.000 korun, které si na podiu převzal ředitel této nemocnice Michal Čarvaš. Letošní třetí ročník se uskuteční v sobotu 15. června 2013.
Druhému ročníku zpočátku nepřálo počasí, protože už předchozího večera lilo jako z konve, ale i přesto dorazilo na Dětský den 450 dětí, což bylo jednou tolik, co na ročník první a na večerní koncert, kde už i svítilo slunce dorazilo kolem 500 lidí.
Začínalo se Dětským dnem, kdy kolem Mlýna a jeho přilehlého rybníka byly rozestavěny pohádkové bytosti v podobě čarodějnice Bludimíry, vodníka, čerta, hejkala, mlynáře, Karkulky a dalších, u kterých děti plnily jednotlivé disciplíny.
Na tento Dětský den navazoval již zmíněný benefiční koncert, jehož výtěžek opět připadl nemocnici Prachatice a to konkrétně na Dětské a novorozenecké oddělení.
Letos čeká malé ratolesti opět Dětský den plný pohádkových bytostí, které na ně budou opět čekat kolem rybníka a v přilehlém lese, kde budou opět pnit různé úkoly a pokud vše splní, dostanou opět Diplom a dárky. Kromě různých disciplín na ně také čekají různé atrakce: vláček, trampolína, skákací hrad, aqua zoorbing a také stánky s cukrovinkami – cukrovou vatou, tureckým medem, nugátem, zmrzlinou apod.
Letos je ovšem změna v tom, že dětský den začíná už v 11 hodin kvůli velkému zájmu dětí! A koho uvidíte na letošním ročníku benefičního koncertu od 18 hodin? Můžete se těšit na: Chantal Poullain, Marcelu Holanovou, Martina France, Martina Chodúra, Gabrielu Gunčíkovou, Petera Cmoríka, Holki, Jarka Šimka nebo Davide Matiolliho a řadu dalších. Večerní koncert moderuje Markéta Mayerová a dětským odpolednem bude provázet Michaela Marková. Podmínkou pro účinkování interpretů na této akci je bezpodmínečně zpívání na živo a to buď na halfplayback nebo s muzikanty. Vstupenka stojí 200 korun. Děti do osmi let mají vstup na koncert zdarma.

Něco málo z historie mlýna….
První dochované dokumenty ze dne 27. května roku 1876 hovoří o tom, že vlastnické právo se vkládá manželům Františkovi Bicanovi na polovici a Anně Bicanové na polovici, kteří podstupují mlýn po pouhých osmi letech Václavu a Kateřině Rudolfovým.
Mlýn pak celkem často měnil své majitele a to prodejem i dědickým právem a nebyl výrazně přestavován. Poslední majitelé se jmenovali Kratochvílovi a jejich portréty jsou k vidění na čestném místě v mlýnici. Starousedlíci z Hrádku hovoří o tom, že v té době byla v jedné jeho části hospoda.
Teprve ve dvacátém století se stal majetkem syndikátu novinářů, kteří jej nechali kompletně zrekonstruovat. Z bývalé stodoly vznikla ubytovací část a z mlýnice pak část restaurační. Mlýn pak sloužil syndikátu více než dvacet let a nesl jméno Na Kratochvíli.
V roce 2001 se majitelé rozhodli mlýn odprodat v dobrovolné dražbě a tehdy se mlýn stal majetkem Martiny Doudové, jejíž jméno v současnosti nese. Opět jej čekala další rekonstrukce. Byla přestavěna ubytovací část, zřízeno sociální zařízení a změnila se i dispozice pokojů. Upraveno je i okolí mlýna a v roce 2004 byl vybagrován rybník, pod jehož hrází stojí vlastní stavba. Po řadě let se do mlýnice vrátily i výše zmíněné portréty.

Kdo má rád… na Martinském mlýně
sobota 15. června 2013
III. ročník benefičního koncertu a dětského dne
dětský den – od 11.00 hodin – zdarma
benefiční koncert – od 18.00 hodin

Foto: Martin Production