Show Jana Krause – Igor Chmela, Katarína Knechtová a Michal Brozman

Herec Igor Chmela, zpěvačka Katarína Knechtová a spisovatel a kouč Michal Brozman se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 1. února ve 21.35 hodin na Primě.

kraus008

Igor Chmela – divákům je známý především jako televizní, filmový herec nebo jako komik z »Partičky«. Ale je i velmi zdatným fotografem. Pracuje s fotopřístroji, které si sám vyrábí nebo upravuje podle vlastních potřeb. „Hlavně mě baví chodit s těmi přístroji, s tzv. sirkoni, po Praze a fotit. Jednou jsem šel městem do divadla na zkoušku a všiml si jedné pěkné kašny. Říkal jsem si, že ji blejsknu. Expoziční doba u tohoto přístroje je tři minuty i více, takže jsem ho postavil a začal fotit. Procházející lidé si začali myslet, že jsem terorista, který chce odpálit bombu. Těch příhod mám povícero. Nejsou extrémně vtipné, ale mě prostě baví, když lidé na mé přístroje hledí jako tele na vrata,“ říká. Igor Chmela hraje v Divadle Na zábradlí a v Dejvickém divadle. Ve své filmografii má mj. role ve filmech Pravidla lži, Grandhotel, Tajnosti či Bratři Karamazovi.
Katarína Knechtová – slovenská zpěvačka na sebe na podzim upozornila skvělým albem Premeny. Singl z alba, písnička FEA, byla na Slovensku několik týdnů vůbec nejhranější domácí skladbou. Při její tvorbě se Katarína nechala inspirovat chemickými procesy, ke kterým dochází v těle, když je člověk zamilovaný. „Název FEA je zkratka fenylethylaminu, což je hormon, který v zamilovanosti produkuje lidské tělo. Působí jako droga, protože svým složením připomíná opiáty, a tak se i chová. Takže jsme všichni vlastně »feťáci«,“ říká s nadsázkou hudebnice. Nejen skladbu FEA, ale i další písně z nového alba budou moci naživo slyšet i čeští fanoušci. Na koncertě, který bude mít Katarína na konci února v pražské Hybernii, zazní skladby představující průřez celou její diskografií.
Michal Brozman – autor knih Jak se zbavit svého Ega? a 50 vzkazů ženám. Je také lektorem, koučem, vede semináře a přednáší. Tématem přednášek bývá např. náš pohled na život, naše psychika a sebevědomí. „Co se týká sebevědomí, někdy se povede rodičům nebo partnerům ho tak dokonale zadupat, že pak člověk těžko hledá cestu, aby začal věřit, že může nalézt krásný, plnohodnotný vztah,“ říká Michal. Seminářů, které Michal vede, se dotýkají např. umění komunikace mezi partnery, mezi zaměstnanci, mezi podřízenými a nadřízenými. „Slova mají velkou sílu a váhu…,“ podotýká. Mezi Michalova oblíbená témata patří i jeho kniha 50 vzkazů ženám. „Kniha je o mezilidských vztazích, o lásce, o lidské radosti, soucitu, vzájemné toleranci a empatii, o potřebě se objímat. Kniha byla napsána proto, že mnoho žen už si přestalo věřit a mnoho mužů si přestalo žen vážit – a funguje to i obráceně,“ říká. Vysvětluje, proč je důležité přemýšlet o svém egu tak, jak to popsal ve své další knize – Jak se zbavit svého Ega? „Ego toho umí opravdu spoustu a mnozí lidé se jím nechali úplně ovládnout při honbě za penězi, kariérou, mocí… Umí se také krásně projektovat do zdraví: Lidé jsou schopni ze sebe dělat chudáčky, jen aby dostali pozornost od partnera, který o ně již nestojí. Ego hraje roli i při rozchodu partnerů, když dítě používají jako nástroj pomsty vůči tomu, kdo vztah opustil.“

Foto: TV Prima