Tom Jones – Znovu na vrcholu

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Biografie: Tom Jones – Znovu na vrcholu. Osobní příběh Tygra z Walesu. Kariéra sira Toma Jonese v riskantním a nestabilním oboru, notoricky známém krátkými uměleckými životy, trvá už přes padesát let. Díky elánu, vycházejícímu výhradně z lásky k tomu, co dělá, se mu podařilo prorazit a následně se vyrovnávat s rozmary hudebního průmyslu, úspěchem a jeho nevyhnutelnými následky. Společným jmenovatelem nesmírného množství nahrávek a spoluprací s nejrůznějšími kolegy umělci napříč všemi populárními hudebními žánry, od rocku, popu a taneční hudby po country, blues a soul, zůstává jeho jedinečné hudební nadání a nezaměnitelný hlas.

image001
Jak se klukovi z velšské hornické rodiny podařilo dosáhnout světového úspěchu? A jak přežil zvraty slávy a bohatství a zůstal nejen stále zajímavý, ale ve skutečnosti se s věkem stal ještě důvěryhodnějším a zajímavějším? Ve své vůbec první autobiografii se Tom vrací k minulosti a cestě z válečného Pontypriddu do Los Angeles a dál. Vypráví historky o vzestupech a pádech svého fascinujícího a pozoruhodného života, od počátečního rozkvětu k následným neplodným létům až po pozdější období uměleckého znovuzrození.
Je to příběh, který nikdo jiný neprožil a nepochopí, vyprávěný člověkem, který jej prožil a napsaný jediným způsobem, který je mu vlastní: jednoduše a ze srdce. Tato monografie jednoho z největších světových pěveckých talentů všech dob je syrová, upřímná, zábavná, silná a jedinečná.

pevná vazba s přebalem
472 stran + 32 stran přílohy
cena: 398 Kč
originální název: Over the Top and Back: The Autobiography
přeložil: Petr Kovařík

O autorovi:
Sir Thomas Jones Woodward je britský zpěvák, herec a držitel ceny Grammy. Se zpěvem začal v 60. letech 20. století a již jeho druhá píseň It´s Not Unusual se stala hitem. Za 50 let své kariéry vydal několik desítek alb a získal přezdívku Tygr z Walesu. V roce 2006 byl britskou královnou povýšen do rytířského stavu.
Více na: http://www.tomjones.com/

Foto: Nakladatelství Jota