Sylvia Day – Nemravné známosti

Pro milovnice červené knihovny mám moc hezkou novinku. Myslím to zcela v dobrém. Každý rád odpočívá u toho, co je mu srdci blízké. A proč ne erotický román? Ano, nedá mi to žádnou poučnou myšlenku. Jde o pocity. Ženy přenese z upracované reality do pohádky, kde muži bezmezně milují své ženy, jsou jim oddáni a pro svou vyvolenou by udělali vše. A přesně takoví jsou hrdinové třech příběhů ze kterých se skládá tato kniha.


Příběhy na sebe nezávazně navazují v tom smyslu, že na konci prvního se hlavní hrdina potká se svým dávným přítelem. O něm je druhý příběh, ten si vezme ženu. A bratr té ženy je hlavní postavou třetího. Není to tak komplikované jak se zdá a mě se provázanost líbila. Příběhy nemají hluboký děj, jsou plytké, ale myslím, že to není hlavním cílem. Půlka knihy je o sexu plného vášně, takže mi zde chybělo romantické poznávání. Hlavní dvojce na první pohled zjistí, že po sobě touží a jdou ihned na věc. Což mi připadá na tu dobu předviktoriánské Anglie spíše nereálné. Celkově je nejlepší nad dějem ani nepřemýšlet a nechat se unášet představou nádherných a férových mužů, kteří dochází k poznání, že jsou to ty pravé ženy pro ně na celý život.
První příběh je o Sebastianovi, jenž se vzbouřil aristokratické společnosti. Odjel na moře a stal se pirátem. Při přepadení unese ženu, která mu sdělí, že je jeho manželka. Navzájem se přitahují a on zjišťuje, že není špatné být spoután tou správnou ženou. V druhém příběhu vystupuje Lucien, který je úspěšný podnikatel, ale je nemanželský syn vévody, proto jim společnost pohrdá. Jullienne pozná, když se převleče do mužského oblečení a jde do jeho klubu hledat svého bratra. S myšlenkou, že pro ni není dost dobrý se snaží jejímu vábení odolávat. V třetím příběhu se setkáme s Jullienniným bratrem Hughem. Po cestě k sestře se mu stane nehoda a v nejbližším stavení, kde hledá pomoc, se střetne s Charlotte. Ta se bojí někoho milovat a dvojce musí překonat tento strach. Nejvíce mi byl sympatický pár v druhém příběhu. Byla zde hezky vykreslena postava muže, který chce pro svoji vyvolenou to nejlepší na úkor sebe sama. Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Dobře se četla a pro ty co mají náladu na tento typ čtiva, je vášnivě podařená.

Foto: Nakladatelství Beta