Steve Jobs – Génius a hrubián hledající útěchu v LSD, který zapřel svou dceru

Nakladatelství BizBooks vydalo provokativní knihu Steve Jobs – Můj život, má láska, mé prokletí, která je intimní zpovědí Jobsovy bývalé přítelkyně a matky jeho prvního dítěte Chrisann Brennanové. V knize odhaluje skrytou tvář největšího IT vizionáře naší doby Steva Jobse, arogantního, zároveň však uzavřeného mladíka, který v době, kdy se stal multimilionářem, opustil těhotnou přítelkyni a zapřel svou vlastní dceru.


Kniha Steve Jobs – Můj život, má láska, mé prokletí vypráví lidský příběh Jobsova vzestupu na vrchol z jedinečné perspektivy jeho první přítelkyně, kamarádky, partnerky, ale také objektu jeho krutosti, Chrisann Brennanové. Autorka odkrývá stinnou stránku velkého mýtu Jobs. Její příběh bez příkras a bez zatrpklosti líčí skutečného Steva Jobse.
O Stevu Jobsovi v době jeho dospívání a prvních letech dospělosti se toho mnoho neví. Jeho život s Chrisann Brennanovou byl složitý a měl mnoho rovin. „Znala jsem Steva jako mladého muže, který byl zábavný a přemýšlivý. Člověka duševně čistého, který hledal své místo na světě. Z první řady jsem pak pozorovala, jak se stále měnil a měnil, jak se naučil využívat a zneužívat moc,“ svěřuje se v úvodu knihy Chrisann Brennanová.
Steve Jobs měl charisma, měl talent, dokázal být okouzlující, ale také se ve vteřině změnil v tyrana, který si šel tvrdě za svým. Intimní pohled na život Steva Jobse z pera Chrisann Brennanové nabízí ojedinělou možnost nahlédnout do Jobsových méně známých let »před Applem«. Jobs dělal všechno pro svůj úspěch. Dokonce zneužíval buddhistické učení k tomu, aby dosáhl úspěchu v byznysu, a když na tom nebyl psychicky dobře, opakovaně se vracel k Brennanové. Jakmile však přišly úspěchy v Applu, opět je odkopl. Ke své dceři vztah nakonec našel, i když ani ten nebyl úplně jednoduchý.

„Jak může někdo tak geniální být tak hrozný člověk!“ ptají se čtenáři po přečtení této knihy.

Foto: Nakladatelství BizBooks