Paulo Coelho – Lukostřelec

Další skvělé dílo legendárního autora. Jak jinak, zaměříme se na moudrost života, trpělivost a své cíle. Cíle, které potřebují čas. Jak potřebné v dnešní době! Jak u lukostřelby, tak i u běžného života platí to, co se v té malebné malé knížce píše. Je třeba se uklidnit, postavit se věcem, zamířit a střelit. Něco máme ve svých rukou, něco ne…

„Ty víš, jakého úsilí bylo zapotřebí k rozevření luku, k tomu, abys správně dýchal, zaměřil se na svůj cíl, měl jasný směr, udržel si elegantní postoj, respektoval terč. Musíš ale také pochopit, že nic na tomto světě s námi nezůstane dlouhou dobu: v určitém okamžiku se tvoje ruka bude muset otevřít a nechat tvůj záměr jít za svým osudem.“

Podmanivá kniha dává prostor čtenáři

Text je podmanivý, laskavý a hladivý a dává prostor čtenáři a jeho životnímu příběhu. Do každé role, kterou nyní v životě hrajete, můžete přizvat právě moudro z této knihy. Pokaždé si někam sedne a někde ukáže takový úhel pohledu, který potřebujete, nebo který je moudrý. Stojí za zvážení: Nyní, nebo později.

Je to báječná kniha k používání řekněme až věšteckému. Potřebujete-li podporu, prostě ji otevřete. Ono to všechno sedne na každou situaci.

Celkově pak text působí velmi hladivě, svěže, zároveň uklidňujícím dojmem, že víte, jak život funguje a on tak fungovat bude. To, jak se správě postavit k luku, to, jak se správně postavit k životu.

 

Prostor dostanete i v ilustracích, které jsou jednoduché, sporé, trošku pohádkové a fantazijní. Velmi mnoho do nich může vaše duše vložit sama. Přesto se otisknou do emoční paměti, protože u nich je ta jednoduchost celého moudra Paula Coelha. Lukostřelec ví, tuší… a zve vás, abyste své odpovědi hledali s ním.

 

Paulo Coelho

Lukostřelec

Ilustrace: Andrea Tachezy

 

Foto: Nakladatelství Argo