Ladislav Špaček – Tereza

Tereza je obyčejná šestnáctiletá holka, která se seznámí na Facebooku s klukem o něco starším, a spolu prožívají všechny situace, do kterých se dostávají mladí lidé jejich věku. Společně řeší svůj vztah, rozchody a návraty, ale i vztahy s rodiči, s kamarády, učí se základům chování v restauraci, v tramvaji, v hotelu, na cestě letadlem, na diskotéce, ale i na svatbě a na dovolené na jachtě. Oba projdou všemi nástrahami života a společně je překonávají.


Knížka učí mladé dívky ve věku mezi čtrnácti a osmnácti lety řešit jejich životní problémy a vyrovnávat se s nimi. Poutavý příběh o první lásce je v podtextu stále provázen pravidly etikety přizpůsobenými životu a mentalitě teenagerů. Všechny potíže bude řešit hrdinka přes Facebook, resp. prostřednictvím chatu, její hlavní rádkyní je »chatařka« Lada, ovšem v diskusích zaznívají i jiné hlasy – záleží na Tereze, na čí radu dá. Ilustrace Martina Pavlová
Křest knížky Tereza se uskuteční v pondělí 14. dubna 2014 v 17 hodin v Paláci knih Luxor na Václavské náměstí 41 v Praze.

cena: 249,- Kč | vázaná bez přebalu | 176 stran | 130 x 200 mm

Foto: Mladá fronta