Kathy Letteová – O mé rodině a jiných mimozemšťanech

V Nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie pro ženy s nadhledem: Kathy Letteová – O mé rodině a jiných mimozemšťanech. Humorný a zároveň dojemný román o tom, jak udržet rodinu pohromadě. Seznamte se s Merlinem. Je to Lucyin syn, krásný, bystrý – a autistický.


Když Lucy manžel opustil krátce poté, co byl u jejich syna Merlina diagnostikován autismus, stal se Merlin středobodem jejího života. Zatímco se potýkala s radostmi i strastmi výchovy excentrického, úžasného, ale někdy nesnesitelného dítěte, neměla Lucy ani pomyšlení na jakéhokoli jiného muže.
Když bylo Merlinovi deset let, začala si Lucy dělat vážné starosti, že jí zavolá papež a nabídne jí, aby se stala jeho poradkyní ve věci celibátu. Rozhodla se proto znovu opatrně pustit do seznamování. Ale díky Merlinově svérázné upřímnosti to nevychází úplně tak, jak si představovala… A potom, zrovna když se Lucy těžce smiřuje s tím, že navždy zůstane sama, objeví se u jejích dveří Archie, ten nejdokonaleji nedokonalý muž jako stvořený pro ni i pro jejího syna. Ale co čert nechce, zrovna v té chvíli se vrací i Merlinův skutečný otec, který žadoní o odpuštění a druhou šanci. Zvolí si Lucy toho pravého otce pro Merlina, nebo toho pravého muže pro sebe?
Legrační a zároveň dojemný i moudrý román o tom, jak udržet rodinu pohromadě, když se člověku celý svět rozpadá před očima. Kathy Letteová ve své nejlepší formě!

pevná vazba s přebalem / 328 stran / cena 298,- Kč

O autorce:
Kathy Letteová je uznávanou autorkou humoristických románů, které oslovují ženy na celém světě. Poprvé dosáhla fenomenálního úspěchu ještě jako náctiletá díky románu Pubertální blues, který se stal předlohou celovečerního filmu. Pracovala jako autorka novinových sloupků a televizních sitkomů v Americe a Austrálii, napsala deset mezinárodních bestselerů. Patří k nim romány Jak zabít manžela a další šikovné tipy pro domácnost (Jota, 2007), Silikonové blues (Jota, 2008) a Manželství na dobu určitou (Jota 2010) a další. Její romány byly vydány ve čtrnácti jazycích. Kathy se jako host pravidelně objevuje v pořadech stanic BBC a Sky News. Je také velvyslankyní nevládních organizací Women and Children First, Plan International a White Ribbon Aliance. V roce 2010 obdržela čestný doktorát Solen Southampton University. Kathy žije v Londýně s manželem a dvěma dětmi.

Od Kathy Letteové v nakladatelství Jota také vyšlo:
JAK ZABÍT MANŽELA
a další šikovné tipy pro domácnost
Každá žena občas zatouží zbavit se svého chotě. Když ale Jazz Jardinovou zatknou a obviní z vraždy manžela, vtip náhle přestává být vtipem.
Tento sexy, vtipný i moudrý román Kathy Letteové je o ženách vypráví o tom, jak bývá dnešní matka často osamělá, přestože je vdaná. I o tom, že ještě nikdy žádná žena nezastřelila svého manžela, když právě vysával koberec. Je to Kathy Letteová v plné zbroji, vrhající sžíravý pohled do ložnic a kuchyní obyčejných manželských párů.
Uctívej manžela, zbožňuj manžela, ale všechno, co můžeš, si nech napsat na sebe.

SILIKONOVÉ BLUES
Plastické lásky jedné krásky
Život Lizzie Mc Pheeové plynul do čtyřicítky bez sebemenších zádrhelů, ale najednou se jí všechno začíná hroutit.
Ztratí zaměstnání a její manžel propadne svodům dravé nymfomanky, sebestředné herečky posedlé aerobikem. Co si počít? Bude muset sama podstoupit plastické operace, aby získala zpět milovaného muže?
„Je mi bez tebe tak mizerně, skoro stejně, jako bys tu byl…“

MANŽELSTVÍ NA DOBU URČITOU
Milovat, ctít, podvádět
Když Lucy po osmnácti letech zdánlivě spokojeného vztahu opustí manžel, je ochromená zklamáním i hrůzou. Neví si rady s domácností, se svými dvěma traumatizovanými dcerami a také si nedokáže poradit v cizím prostředí, protože do Austrálie teprve před nedávnem přijela i s celou rodinou z Británie kvůli manželově práci. A tak se postupně musí zorientovat v celém svém dosavadním životě. Příběh o hledání sebe samé, příběh o změnách, kterých se nejprve bojíme a nevíme, že nám mohou i prospívat.
Návod na přežití pro všechny, kdo už si uvědomili, že dokonalé manželství je jako ženský orgasmus — většina jich je jen hraných.

Foto: Nakladatelství Jota