Jiřina Švorcová – Osobně

Národní umělkyně v důchodu Jiřina Švorcová připravila spolu s Miroslavem Graclíkem a Václavem Nekvapilem knihu nazvanou Jiřina Švorcova osobně. Hovoří v ní velmi otevřeně nejen o svém životě, ale i o svých bývalých hereckých kolezích a soudruzích z partaje.


Více než pětisetstránková výpravná kniha Jiřina Švorcová osobně je doslova nabitá informacemi. Jiřina Švorcová navíc načetla část svých vzpomínek i na dvojalbum nazvané Audiovzpomínky. „Já jsem zpočátku vůbec nevěřila, že z toho opravdu bude knížka,“ smála se Jiřina Švorcová, když včera poprvé uviděla svou novou knihu. „V knize jsem upřímná a svou zpovědí jsem nechtěla nikomu ublížit, ani se jej dotknout,“ přiznává Jiřina Švorcová a dodává: „Života běh byl takový, jaký byl. V podstatě se považuju za člověka, který prožil plodný a dá se říct, že i šťastný život. Štěstí není permanentní stav. Štěstí jsou okamžiky, chvíle a lidé, které potkáte. Ničeho ve svém životě nelituji.“ Mimo knihy Jiřina Švorcová osobně se mohou fanoušci legendární Ženy za pultem těšit i z jejího dvojalba nazvaného Audiozvpomínky.
Herečka, recitátorka a bývalá komunistická funkcionářka Jiřina Švorcová se narodila 25. května 1928 v Kociánovicích u Hradce Králové. Absolvovala pražskou DAMU a v letech 1951-1989 byla členkou činohry Divadla na Vinohradech. V televizi začínala jako hlasatelka a během let v ní natočila stovky inscenací a her. Největší popularitu nejen u nás, ale i za hranicemi jí přinesla hlavní role Anny Holubové v seriálu Jaroslava Dietla Žena za pultem. V knize rozhovorů s ostříleným novinářem a publicistou Miroslavem Graclíkem Jiřina Švorcová hovoří nejen o své kariéře a osobním životě, ale vysvětluje a obhajuje i své politické názory. Autorizovanou knihu doplňují stovky fotografií z osobního archivu Jiřiny Švorcové, ukázky z její korespondence, výpis divadelních a filmových rolí a další faktografické údaje.
Foto: Nakladatelství XYZ


Knihu si můžete objednat zde:
http://www.xyz-knihy.cz/jirina-svorcova-zpoved-zeny-za-pultem.html