Iveta Bartošová – Odhalená pravda

Kniha Odhalená pravda vyšla na jaře 2008, kdy oslavila zpěvačka Iveta Bartošová 42. narozeniny a jen pár týdnů před tím, než se po sedmi letech vydala na své velké comebackové koncertní turné po republice a začala natáčet své novinkové album 22.

Nyní uplynulo čtvrt století od doby, kdy Iveta natočila svou první profesionální nahrávky v tehdejším Československém rozhlase Ostrava. Jako sedmnáctiletá tam nazpívala píseň nazvanou Napsal jsi pro mě písničku, která ji nominovala na Mladou píseň, jenž se konala koncem října 1983 v Jihlavě. Tam Iveta získala Cenu publika a celkově skončila jako čtvrtá. Především se tam ale seznámila s Petrem Sepešim. A až po několika měsících po Jihlavě natočili v Praze sólové písničky To mě nenapadá (Iveta) a Den, kdy nejsem s ní (Petr) a především duet Knoflíky lásky, který odstartoval Ivetinu velmi úspěšnou kariéru profesionální zpěvačky,“ uvádějí autoři knihy Odhalená pravda Miroslav Graclík a Václav Nekvapil.
Na 320 stranách naleznete nejen umělecký, ale i životní příběh trojnásobné Zlaté slavice Ivety Bartošové, doplněný o mnoho postřehů a rozhovorů s lidi, kteří během let s IB spolupracovali (např. hudební skladatel Pavel Vaculík, který pro IB složil první hity včetně Knoflíků lásky, dirigent Felix Slováček, s nimíž natáčela první písničky v Praze, producent a objevitel hvězd Petr Hannig, jež ji dal na jihlavském festivalu dohromady s Petrem Sepešim, první manažer IB Tomáš Gottlieb, bratr Petra Sepešiho Jan Sepeši, PR manažer Janis Židovský, který stál u jejího »comebacku století«, dlouholetá kadeřnice IB Ludmila Štinglová, dlouholetý osobní fotograf a road manažer IB Miloš Schmiedberger, manželka jejího přítele Ladislava Štaidla a otce syna Artura Áňa Štaidlová, zpěvačka Dara Rolnic, která byla spolu s IB ve Štaidlově stáji, skladatel a manažer Zdeněk Barták, či otcovrah Roman Tříska, se kterých IB prožila největší skandál českého showbyznysu…).
V knize Odhalená pravda jsou rovněž ukázky z dobových článků a rozhovorů, v kapitole Střípky na IB vzpomínají VIP osobnosti (Dalibor Janda, Dáda Patrasová, Laďa Kerndl, Martin Maxa, Nicol Lenertová, Jiří Krampol, Pavel Novák, Heidi Janků…), nechybí ani kompletní diskografie IB, seznam cen a ocenění, která získala a taky prvních 25 míst (ve všech kategoriích) ve Zlatém / Českém slavíku od roku 1986, kdy se ve Slavíku IB objevila poprvé až po rok 2007… Není to tedy jen bulvárně zaměřený pohled na kariéru a život IB, ale kniha mapuje celý její nejen umělecký život a v určitém pohledu je takovou malou encyklopedií československé popmusic 80. a 90. let minulého století…
Kniha Odhalená pravda navíc obsahuje stovky exkluzivních fotografií nejen z archivu někdejšího dvorního fotografa IB Miloše Schmiedbergera – většina z nich je uveřejněna vůbec poprvé!
„Mrzí nás, že nám Iveta přes svého manažera vzkázala, že se na knížce nechce podílet a ani do ní poskytnout rozhovor. Prý chce v budoucnu napsat sama svou vzpomínkovou knihu, což samozřejmě chápeme. Možná i právě proto jsme se snažili, aby kniha Odhalená pravda byla opravdu objektivní. I z tohoto důvodu jsme oslovili snad všechny lidi, se kterými během své kariéry výrazněji spolupracovala. Někteří nás ovšem odmítli s tím, že si Iveta nepřeje, aby nám cokoliv řekli. Osloveni ovšem byli a pro objektivnost knížky jsme opravdu udělali maximum,“ dodávají autoři.

Knihu si můžete objednat zde:
http://www.xyz-knihy.cz/odhalena-pravda.html