Petr Novák – Klaunova zpověď

Koncem listopadu 2010 se na knižních pultech objevila kniha Klaunova zpověď, která mapuje uměleckou kariéru, ale i soukromý život legendárního zpěváka Petra Nováka. Interpret hitů Já budu chodit po špičkách, Náhrobní kámen, Povídej nebo Klaunova zpověď zemřel ve třiapadesáti letech a prožil velmi zajímavý život. Po Petrových stopách se vydali zkušení publicisté Miroslav Graclík a Václav Nekvapil.
Z jejich pera například pocházejí neautorizované knižní životopisy Mariky Gombitové, Ivety Bartošové nebo Marie Rottrové či autorizovaná kniha Jiřina Švorcová osobně, která nyní láme prodejní žebříčky. Tři týdny po vydání byl její první náklad rozebrán a právě nyní přichází na knihkupecké pulty dotisk.
V knize Klaunova zpověď vypráví z archivních rozhovorů svůj příběh a názory na život nejen Petr Novák, ale autoři exkluzivně do knihy vyzpovídali i mnoho jeho kolegů, kamarádů a přátel. Jak na Petra vzpomíná jeho první a zásadní textař Ivo Plicka, zpěvačky Jana Hrušková a Věra Wajsarová, muzikant Slávek Janda nebo ředitel Divadla Semafor Jiří Suchý? A nechybí ani stovky exkluzivních fotografií z nichž jsou některé zveřejněny vůbec poprvé.
Více než pětisetstránková kniha přináší nejen životní a umělecký příběh Petra Nováka, ale i jeho kompletní diskografii a další faktografické údaje a rovněž kompletní výsledky všech ročníků anket Zlatý slavík a Český slavík. Petr Novák by loni oslavil 65. narozeniny a 45. let umělecké činnosti. A právě k těmto dvěma významným výročím vydal Supraphon v září 13 CD box nazvaný Petr Novák – Komplet 1967 – 1997 a nakladatelství XYZ knihu Petr Novák – Klaunova zpověď.

Knihu si můžete objednat zde:
http://www.xyz-knihy.cz/petr-novak-klaunova-zpoved.html