Valentová nazpívala Tisícročnú včelu po Gombitové!

Na Slovensku se stále setkává s velkým ohlasem film Tisícročná včela režiséra Juraje Jakubiska. Titulní skladbu k legendárnímu snímku nazpívala v roce 1983 slovenská Slavice Marika Gombitová. Teď ovšem přišla s cover verzí songu zpěvačka Marta Valentová, která k písni natočila i videoklip.

„Moc se mi ta písnička, stejně jako projev Mariky Gombitové, líbí, tak jsem se rozhodla ji nazpívat po svém,“ řekla Čertu na koze Marta Valentová. Videoklip s písni režíroval i natáčel Slovák Roman Klištinec, který ale žije už pár let v Londýně. „Chtěli jsme velmi jednoduchý klip, proto je za mnou jen bílá stěna a s vlasy si pohrává větřík, který vytvářel velký větrák,“ přiznává se smíchem sympatická Marta. „Klip končí iniciály M. G., což může být Marika Gombitová a nebo taky někdo úplně jiný,“ tváří se tajemně Marta.


Zda novou verzi Tisícročné včely slyšela i Marika Gombitová Marta Valentová neví. „Písničku i klip jsem Marice poslala po její kamarádce, takže ji asi slyšela a možná si pustila i videoklip, ale žádnou reakci jsem od ní nedostala,“ dodává Marta. O Gombitové je ale známo, že nemá ráda, když její písničky zpívají jiní interpreti. Z našich zpěvaček do jejího repertoáru sáhla třeba Monika Absolonová nebo Slavice Lucie Bílá, která zpívá Maričin největší hit – Vyznanie, jenž oslavil dvaatřicet let od svého vzniku a získání Zlaté Bratislavské lyry.


O čem je film režiséra Juraje Jakubiska Tisícročná včela, ze kterého stejnojmenná hitová písnička pochází? Film přináší ságu zednického rodu Pichandovců, odehrávající se v malé slovenské obci během třiceti let (1887 až 1917). A je rozdělen do dvou částí. První ukazuje život Martina Pichandy v časech rozvoje zednického řemesla. Ve druhé části se dostává do popředí Martinův syn Samo, žijící v období společensko-politické krize, která nakonec vyústila do 1. svĕtové války. V hlavní roli Martina Pichandy exceluje Jozef Króner a jeho syna Sama ztvárnil Štefan Kvietik. V dalších rolích se představuje třeba Michal Dočolomanský nebo čeští herci Jiří Císler a půvabná manželka zpěváka Petra Nováka Eva Jakoubková.

Foto: koloseumforum.com

Podívejte se na videoklip Marty Valentové k písní Tisícročná včela: