Jiřina Švorcová – Audiovzpomínky

Národní umělkyně v důchodu a v podstatě už jedenadvacet let naše jediná »zakázaná« herečka Jiřina Švorcová natočila ve studiu Bystrouška své vzpomínky. V podobě dvojalba je vydalo vydavatelství Fonia. Všichni příznivci populární Ženy za pultem tak těší nejen na její hlas a vyprávění o životě, ale i na knihu nazvanou Jiřina Švorcová – Osobně, kterou napsal Miroslav Graclík.


Herečka Jiřina Švorcová vypráví svůj životní příběh na 2CD. Vzpomíná na dětství a mládí, připomíná své slavné divadelní, filmové i televizní role. Nahrávka zvukových memoárů poodhaluje i soukromý život herečky. Po životních cestách provází posluchače svým nezaměnitelným hlasem a dokazuje, že je bez diskuze stále výraznou recitátorkou a herečkou. Režie zvukové nahrávky se ujal zkušený František Špergr a scénář si napsala sama umělkyně spolu s Miroslavem Graclíkem.
„Jsem ráda, že jsem mohla tuhle zkušenost absolvovat a po letech se dostat k mikrofonu. A zjistit, že si s ním ještě vím rady, že umím mluvit, dýchat a že mikrofon zůstal mým kamarádem, jakým býval před lety. Jsem vděčná těm, kteří mi umožnili tuhle práci udělat,“ řekla nám Jiřina Švorcová, jejíž nové a svým způsobem i ojedinělé album vyšlo 6. září 2010.
Začátkem října 2010 se potom na knihkupeckých pultech objevila kniha nazvaná Jiřina Švorcová – Osobně s podtitulem Zpověď Ženy za pultem, kterou vydalo nakladatelství XYZ. Jedná se o obsáhlý a velmi otevřený rozhovor, který s ní vedl novinář Miroslav Graclík. Ve výpravné knize jsou stovky mnohdy raritních a dosud nezveřejněných fotografií, které ze svého archivu poskytla sama umělkyně. A nechybí ani názory známých tváří na Jiřinu Švorcovou a také co si o nich myslí ona sama i kompletní výpis jejích divadelních a filmových rolí a další faktografické údaje.

Dvojalbum Jiřiny Švorcové si můžete objednat zde:
http://www.popron.cz/landing/jirina-svorcova-audiovzpominky-2-cd/b-209548/

Foto: Fonia