Marika Gombitová – Marika

Česká verze neautorizovaného životopisu Mariky Gombitové vyšla v polovině října 2008 a vzbudila nejen v České republice ale především na Slovensku velký rozruch. „Slovenské vydání je na rozdíl od českého o několik stran delší a popisuje i reakce, které nastaly po vydání české verze knížky. Myslím si, že to je objektivně napsaná knížka, která je hlavně o Mariččině životě. A její život byla především muzika a písničky,“ řekl nám spisovatel Miroslav Graclík. Ten má na svém kontě nejen řadu knih ze showbyznysu, ale jako producent vyprodukoval více než stovku alb.
Knížku napsali zkušení publicisté Miroslav Graclík a Václav Nekvapil, kterým na jaře vyšla neautorizovaná biografie zpěvačky Ivety Bartošové nazvaná Odhalená pravda. „Kniha na čtyřech stovkách stran mapuje nejen umělecký, ale i privátní život Mariky a myslím, že přinese i několik zajímavých odhalení. Nechybí kompletní diskografie, výsledky československých Zlatých slavíků a slovenských Sláviků, vzpomínky jejích kolegů, včetně Karla Gotta či Lucie Bílé, ale i stovky Maričiných fotografií,“ prozradil Graclík.


Marika Gombitová měla v noci 1. prosince 1980 vážnou autonehodu, po které zůstala upoutaná na invalidní vozík. Přesto v osmdesátých letech minulého století podnikla řadu koncertů a natočila několik alb. V devadesátých letech její umělecké aktivity slábly a po roce 2000 vystoupila jen několikrát a natočila pouze dvě sólové písničky (Prosba, Tak som chcela všetkých milovať) a dva duety s Miroslavem Žbirkou (Tajnosľubná, Nespáľme to krásne v nás). Dokonce ani nekomunikuje se svými nejvěrnějšími fanoušky sdružujícími se v rámci jejího neoficiálního fanklubu na internetovém fóru www.koloseumforum.com. České internetové stránky právě kvůli její umělecké nečinnosti a nekomunikativnosti jejich provozovatel nedávno zrušil. Možná, že strach z toho, aby nebyly zrušeny i ty slovenské, vyprovokovaly Mariku k tomu, že jim poslala v neděli večer, dva dny po svých 52. narozeninách, písemný pozdrav a dokonce osobně zavolala jejich zakladatelce a duchovní matce Martě Valentové, aby ji ubezpečila, jak moc jí na fanoušcích záleží a jak je má ráda.

Knihu si můžete objednat zde:
http://www.xyz-knihy.cz/doc-9.html

A její slovenskou verzi zde:
http://www.xyz-knihy.cz/marika-gombitova.html

Foto: Nakladatelství XYZ