Elvira Lindo – Manolito Brejloun

Španělský hrdina dětské klasiky konečně v ČR! Španělské Mikulášovy patálie u nás. Zjistěte proč je Manolito Brejloun novým evropským fenoménem… Harry Potter? Narnie? Pan prstenů? Ne, Manolito Brejloun.


Hlavním hrdinou knihy je desetiletý chlapec Manolito Brejloun, který žije s rodiči, mladším bratrem a dědečkem v madridské čtvrti Carabanchel Alto. Díky svým svérázným komentářům a naivnímu pohledu na svět prožívá s kamarády nejedno vzrušující dobrodružství, byť část z nich se odehrává jen v jeho představách. Zábavné příběhy, pamětníkům připomínající nesmrtelné Mikulášovy patálie, si okamžitě podmanily celou Evropu. Zálibu v nich našli nejen malí čtenáři, ale i jejich rodiče. Také se staly inspirací pro několik televizních seriálů a jednu velmi zdařilou rodinnou komedii. Díky edici Omega se s rošťákem Manolitem může v listopadu konečně seznámit i český čtenář.

Manolito Brejloun
Vazba: Vázaný
Formát: 130 x 200 mm
Původní název: Manolito Gafotas
Žánr: Dětská literatura od 10 let
Cena: 199 Kč

Soutěž o knihu zde: http://knihyomega.optimato.cz/clanky-soutez-o-bestseller-manolito-brejloun.html

Podívejte se na trailer ke knize zde:

O autorce:
Elvira Lindo vystudovala v Madridu žurnalistiku. Později pracovala v rozhlase i televizi jako hlasatelka, herečka a také jako autorka scénářů. Dnes z New Yorku pravidelně spolupracuje s nejvýznamnějším španělským deníkem El País. Svět ji zná hlavně jako autorku dětských příběhů o Manolito Brejlounovi, které byly vydány již ve více než dvaceti zemích a dočkaly se i seriálového a filmového zpracování. Kromě Manolita, dětské série o velmi zlobivé holčičce Olivii a několika dalších příběhů pro malé čtenáře, napsala i pět románů pro dospělé.

Foto: Nakladatelství Omega