Elisabeth Kübler-Rossová – Světlo na konci tunelu (Úvahy o životě a umírání)

V Nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Populárně naučná: Elisabeth Kübler-Rossová – Světlo na konci tunelu (Úvahy o životě a umírání). Zasvěcený pohled na zásadní otázky lidského života a umírání od jedné z nejvýznamnějších psychiatriček na světě.


Kniha Světlo na konci tunelu vychází z přednášek Elisabeth Kübler-Rossové o žití a umírání a nabízí čtenářům jedinečnou příležitost seznámit se s autorčinými názory, prací i životem. Deník The New York Times kdysi napsal, že doktorka Kübler-Rossová vyhlásila »válku popírání smrti v Americe«. V této knize s otevřeností, soucitem a moudrostí, které nabyla během desítek let cíleného kontaktu s umírajícími, vypráví o své práci s terminálně nemocnými dětmi, svých názorech na prožitky blízké smrti (near-death experiences), vlastních mystických zážitcích a o celé řadě dalších podnětných témat.
Doktorka Kübler-Rossová předává poznání, k němuž ji kontakt s umírajícími lidmi přivedl, a vybízí každého – i toho, kdo je třeba teprve uprostřed své životní pouti –, aby se snažil uvést do pořádku všechny »nedořešené záležitosti« svého života, a dokázal tak jednou s daleko větším klidem, moudrostí a pochopením čelit vlastnímu odchodu z vezdejšího světa.
Knihu Světlo na konci tunelu uzavírá Dopis dítěti s rakovinou, dojemné, ilustracemi doprovázené psaní, které autorka vytvořila pro malého chlapce jménem Dougy, aby mu pomohla v přemýšlení o životě a smrti.

brožovaná vazba / 264 stran / cena 298,- Kč

O autorce
Elisabeth Kübler-Rossová (1926–2004) převratně proměnila způsob, jakým milióny lidí uvažují o smrti a přistupují k umírajícím. Před více než čtyřiceti lety ve své první knize O smrti a umírání – knize, která byla New York Public Library vyhodnocena jako jedna ze sta nejvýznamnějších knih 20. století – formulovala nyní již obecně přijímanou představu, podle níž bývá v procesu umírání možné rozpoznat pět stádií: popírání, hněv, smlouvání, depresi a smíření. Na téma smrti a umírání napsala i celou řadu dalších knih a její dílo bylo přeloženo do 30 jazyků. Aktivní pracovní dráhu ukončila v roce 1995 v důsledku zdravotních potíží. Zemřela 24. srpna 2004 na svém ranči ve Scottsdale v Arizoně.

Foto: Nakladatelství Jota