Dr. Robert Glover – Přestaň být hodným klukem!

Kam vymizeli praví muži? Ty, za které nemusí ženy přebírat zodpovědnost a žít jejich úkoly? Vymizeli, protože nebyly vychováni. Nebyla jim dána možnost se vyvinout. A je to velmi bolestivé čtení jak pro muže, tak pro ženy. Protože i ženy podvědomě chtějí a touží po muži, který opravdu ochrání a zajistí rodinu. A dnešní společnost často dělá pravý opak. Vděčnost za otevření mužských traumat je určitě na místě.

O obecných traumatech minulosti, dětství, výchovy, toho bylo napsáno dost. Autor se dělí o své zkušenosti z praxe, o poznatky o proměně společnosti a rodiny.

Žít s hodným klukem je ale peklo

Žít s hodným klukem, tedy mužem dokonale aklimatizovaným naštvaným a na výkon stavěným ženám (protože jim proboha nic jiného už nezbývalo!) může být docela peklo. Stejně jako autor časem docházím ke změně pojmu, na hodném klukovi není nic špatného, jde spíše o muže plně poddajnému. Což ve své extrémní podobě může mít podobu, že si nechává poroučet od ženy, která je samozřejmě čím dál naštvanější, protože už je z toho dvojího přemýšlení (i za muže) skutečně unavená. A není to její přirozenost.

Navíc mnozí do kouta zatlačení muži jsou hodní a zlí, přepínají… Kotel vzteku v sobě pak mají muži i ženy.

Autor perfektně vysvětluje, jak po generace slabší a slabší muži nejsou schopni vychovat silné muže. Nevědí, jak na to. Nejsou takoví.

Podle této knihy můžete udělat něco jinak.

Ženy, které v ní najdou úlevu, protože uvidí, že i ony chtějí to správné. Pochopí vnitřní bolet mužů, ale i svoji vlastní.

Některé mechanismy vnitřních zranění totiž mají muži i ženy stejné.

Tato syrovost působí na mužské srdce jako otvírák na rány.

A možná právě proto se pak někteří rozhodnou být k sobě laskavější a vzít si zpět svou sílu.

Kniha poskytuje podrobné rozebrání těchto situací, příkladů a dá pochopit celou problematiku.

Cestu z ní si pak musíte najít sami, nebo s pomocí psychoterapeuta, ale už budete od této chvíle vědět, co a proč to hledáte.

Tato kniha dá směr.

Ukáže základní principy.

Ukáže příklady, vyjeví, že v tom nejste sami.

Dá první pomoc… podle které se už mnozí dokáží zvednout sami.

Nadčasová kniha, vezmeme-li, že byla prvně vydaná v originále už před třiadvaceti lety!

 

Více infa: www.synergiepublishing.com

 

Foto: Nakladatelství Synergie Publishing