Belinda Bauerová – Odvrácená strana

Netuctová detektivka z tuctové anglické vesnice od ceněné britské autorky. Když vražda staré bezmocné ženy naruší zimní spánek vesnice Shipcott, vypadá to, že místní policista Jonas Holly bude mít najednou plné ruce práce. Vyšetřování jeho první vraždy mu však brzy překazí obhroublý detektiv Marvel, který Jonase okamžitě odsune na druhou kolej.


Ze zimní oblohy se valí sníh a s přibývajícím sněhem se začínají vršit další oběti. Jonas, který se stará o svou těžce nemocnou ženu, se navíc se stává terčem záhadných výhrůžek obviňujících ho z nicnedělání. Rozhodne se tedy po nocích pátrat po vrahovi na vlastní pěst…
V další knize oceňované autorky thrilleru Vřesoviště se čtenář vrací do již známého prostředí exmoorského kraje, který, jak se zdá, temné události přitahuje.

384 stran, cena 398,- Kč
přeložila Ilona Gottwaldová

O autorce:
Belinda Bauerová se narodila v Anglii, vyrůstala v Jihoafrické republice. Pracovala v Cardiffu jako novinářka, dokud nevyhrála Cenu Carla Foremana za scénář „The Locker Room“. Od té doby psala předšvím scénáře, dokud v roce 2010 nevydala svoji první detektivku Blacklands (česky Vřesoviště, 2012), která získala v roce 2010 jednu z nejprestižnějších cen britské asociace autorů detektivek, Zlatou dýku. Argo chystá k vydání i její třetí knihu, Láska na řetězu.

Foto: Argo