Lena Yellow zveřejnila druhý singl Night for You

Zpěvačka vokální skupiny Yellow Sisters a projektu Mateřská.com, Lena Yellow, představila na svých webových stránkách a sociálních sítích další singl. Night for You je druhou zveřejněnou skladbou z připravované desky Positivity. Ta by měla vyjít letos na podzim a bude provázena sérií koncertů. Hudba inspirovaná soulem, popem a jazzem, výborní hráči a řada zahraničních hostů – to vše slibuje kvalitní hudební zážitek.


Lena Yellow je ženou mnoha tváří. S Yellow Sisters poslouchá »vítr ve větvích«, s kolegyní Bárou Vaculíkovou na Mateřské.com je zase Gangsta-super-matkou a ve svém sólovém počinu otevírá brány popu a soulu. Spolupracuje se skladatelem a pianistou Tomášem Sýkorou, který je zároveň kapelníkem a aranžérem jejích skladeb. „Když jsme před třemi lety začali s Tomášem nahrávat demo, netušili jsme, že realizace potrvá tak dlouho. Byla jsem tehdy těhotná a mateřské povinnosti zaměřily moji pozornost trochu jiným směrem. Deska měla tedy čas uzrát jako víno,“ říká Lena.
Album Positivity obsahuje autorské skladby Leni Yellow a Tomáše Sýkory a zároveň dvě originálně zpracované písně od jejich hudebních vzorů – skupiny Incognito a písničkářky Carole King. Základní sestavu doprovodné kapely tvoří vedle Tomáše Sýkory bubeník Adam Koller, kytarista Tomáš Fuchs a baskytarista Miloš Klápště. Na projektu se podílí řada hudebních hostů jak z domácí scény, tak z USA a Austrálie. „Velkou radost mi udělali černošští zpěváci z Berklee College of Music, kteří nám nahráli vokály a dodali tak desce soulový nádech. Byli jsme s nimi při nahrávání ve spojení přes skype. Splnila jsem si tak svůj sen,“ dodává Lena.

Official teaser zde:

Foto: www.lenayellow.com