Verdi Gala v Divadle Antonína Dvořáka

Národní divadlo moravskoslezské připravilo lahůdku pro milovníky díla Giuseppa Verdiho. Už v sobotu 16. března je na programu Divadla Antonína Dvořáka výjimečný večer, v jehož průběhu zazní v hvězdném obsazení to nejlepší z dvaceti oper Giuseppa Verdiho (1813–1901). Národní divadlo moravskoslezské tak připomene 200. výročí narození jednoho z nejvýznamnějších skladatelů světové opery. Taktovky se ujme hudební ředitel ostravské opery Robert Jindra.


„Kromě dvoustého výročí narození Richarda Wagnera si v letošním roce připomínáme i dvě stě let od narození Giuseppa Verdiho, kterému rovněž chceme vzdát poctu. Rozhodli jsme se pro formu velkolepého galakoncertu, na kterém zazní ukázky z jeho známých i pozapomenutých děl. Dramaturgie koncertu je jakýmsi obloukem od Verdiho raného díla Nabucco až po jeho poslední operní kompozici Falstaff. Účast na tomto projektu přislíbili renomovaní umělci z našeho souboru, vystoupí ale i naši stálí hosté – například Olga Romanko, Ulf Paulsen nebo Peter Mikuláš. Diváci se mohou těšit také na speciálního hosta, barytonistu Borise Statsenka, který právě ve Verdiho operách slaví nemalé úspěchy po celém světě. Věříme, že si návštěvníci vychutnají pěvecké mistrovství vynikajících verdiovských interpretů a zároveň poznají, jak velký operní odkaz nám Giuseppe Verdi zanechal,“ říká hudební ředitel ostravské opery Robert Jindra.


Na galavečeru zazní ukázky z dvaceti z celkových dvaceti osmi Mistrových děl v podání skvělých operních sólistů ze souboru Národní divadlo moravskoslezské i mimořádných hostů. Účinkovat budou Eva Dřízgová-Jirušová, Frédérique Friess, Kateřina Kněžíková, Nanà Miriani, Olga Romanko, Martin Gurbaľ, Aleš Jenis, Jakub Kettner, Luciano Mastro, Peter Mikuláš, Ulf Paulsen, Svatopluk Sem, Boris Statsenko, Gianluca Zampieri a orchestr opery Národního divadla moravskoslezského. Verdi Gala se koná v sobotu 16. března v 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.
Na toto slavnostní představení je v prodeji také limitovaný počet galavstupenek. Jejich součástí je o přestávce pozvání do ředitelského salónku na občerstvení a přátelské setkání s ředitelem Národního divadla moravskoslezského Jiřím Nekvasilem a hudebním ředitelem opery Robertem Jindrou. Po skončení galakoncertu jsou pak držitelé galavstupenek srdečně zváni do restaurace Legend hotelu Mamaison Imperial Ostrava na setkání se všemi sólisty slavnostního večera.

Foto: Národní divadlo moravskoslezské