Divadlo pod Palmovkou navštíví syn královny Alžběty princ Edward

Nejmladší syn britské královny Alžběty II. princ Edward navštíví ve středu 13. března spolu se svou manželkou Sofií Divadlo pod Palmovkou. V rámci svého dvoudenního nabitého programu v České republice se královský pár rozhodl poctit svou návštěvou také libeňské divadlo, kde v současné době probíhají zkoušky na novou inscenaci v režii Petra Kracika Králova řeč, pojednávající příběh o dědečkovi prince Edwarda. Hlavní postavu hry Davida Seidlera, krále Jiřího VI., ztvárňuje Martin Stránský, jeho logopeda Lionela Loguea Dušan Sitek. Princ Edward s manželkou zhlédnou ve středu kolem poledne ukázku z inscenace a proběhne i krátký rozhovor s herci a režisérem.


„Tak vzácnou návštěvu jsme v divadle ještě neměli a nesmírně si ceníme toho, že královský pár zařadil do tak nabitého programu právě Divadlo pod Palmovkou. Setkání přímo s vnukem hlavního hrdiny hry Králova řeč bude nepochybně velkým zážitkem i pro všechny herce a tvůrce naší nové inscenace,“ dodává režisér hry a ředitel Divadla pod Palmovkou Petr Kracik.
Princ Edward, hrabě z Wessexu, má přitom sám k divadelnímu prostředí velmi blízko. Vystudoval historii na Cambridgské univerzitě a pracoval pro dvě divadelní společnosti. Jednou z nich byla produkční společnost Andrew Lloyd Webera (Sir Andrew Lloyd Webber’s Really Useful Theatre Company). V roce 1993 založil vlastní produkční společnost Ardent Productions se zaměřením na televizní tvorbu. V roce 2002 se rozhodl společnost ukončit a nadále se věnovat výhradně aktivitám spojeným s veřejnou rolí královské rodiny. V rámci své charitativní činnosti se věnuje zejména mladým lidem. Ve středu se v Praze např. také zúčastní předávání certifikátů Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu talentovaným mladým lidem.
Premiéra hry Králova řeč v Divadle pod Palmovkou se uskuteční 19. a 20. dubna 2013.

Foto: Divadlo pod Palmovkou