Zpěváka Leoše Petrů málem ušlapali pod vánočním stromem

„O víkendu jsme se rozhodli s Ivetou vychutnat si předvánoční atmosféru staré Prahy a zpříjemnit si sobotní odpoledne návštěvou vánočních trhů, spojenou se slavnostním rozsvícením vánočního stromu na Staroměstském náměstí. Po dlouhé době jsem se na to, nevím proč, těšil jako malý kluk. Účast lidí byla fakt hojná, Pražané, cizinci, mladí, staří, děti…Působilo to možná až dojemně, jak jsme tak k sobě měli najednou všichni blíž. Možná až příliš,“ začíná nám popisovat romantický sobotní výlet zpěvák Leoš Petrů. Ten se ovšem brzy změnil v horor kdy jej i s manželkou Ivetou dav lidí málem ušlapal!
reklama
„Moje nadšení mě totiž záhy opustilo, protože to, co se začalo odehrávat po s napětím očekávaném a po pravdě efektním rozsvícení stromu, bylo jako ze špatného filmu. Lidé totiž v marné snaze opustit »po akci« zaplněné prostranství na náměstí, zpočátku nechtěně vyvolávali nepředstavitelný chaos a zmatek. Zatímco uprostřed náměstí pyšně zářil rozsvícený vánoční strom, symbolizující pokojný a radostný čas vánoční, pár metrů dál se bez nadsázky tento špičkový trhák změnil v béčkový film, ovšem nikoliv ve 3D, ale až 4D kvalitě, a to bez brýlí!
Lidé se sem a tam, a tam a sem cpali ze všech čtyř světových stran, nadávali si a bezhlavě naráželi jeden do druhého…Když už stupňující se agresivita davu začala nabírat na síle, viděli jsme jedinou možnou záchranu v pár metrů vzdálené restauraci se zahrádkou, kam se nám také po pár minutách podařilo jako zázrakem prodrat. Iveta sice cestou dostala párkrát do hlavy od dětí, sedících na ramenou tatínků, mně dezorientovaná matka kočárkem přejela obě nohy, a z davu se začaly ozývat hlasy, že někdo nemůže dýchat. Ale to bylo NIC oproti tomu, čeho jsme byli svědky o chvilku později. Byli jsme uvězněni před restaurací a trpělivě stáli na jedné noze, doufajíc, že se »to někam hne«.
Situace se ale naopak dramaticky vyhrotila, když opodál jeden z duchapřítomných »Robinů« začal v jednu chvíli brát matkám děti z jejich náručí a přehazovat je vzduchem za jejich hysterického pláče do zahrádky, kde skončily v náručí jiných, zcela neznámých žen, sedících u stolečků za ochranným plexisklem. Vzápětí jsme to ocenili, protože jedině tak pomohl dětem vyprostit je z nebezpečného davu. Vše doprovázely něčí výkřiky: »Volejte policii, tohle není možný…!« Lidé instinktivně vycítili, kde je jejich spása a víc a víc nás zatlačovali z venkovních prostor kavárny do jejích útrob. Šli jsme a šli, až jsme se zadním, nejspíš únikovým východem dostali přes dvůr ven. Paradoxně až toto »vysvobození« se pro nás stalo tím nejhezčím okamžikem z celého sobotního povyražení. Hallelujah!“ končí své hororové vyprávění Leoš Petrů, kterému nyní vyšlo společné album duetů s moderátorkou Nicol Lenertovou (na snímku) nazvané Zákon jungle.

Foto: Multisonic