Zpěvák Pancho je úspěšný knižní nakladatel

Pancho alias Petr Prchal byl úspěšným zpěvákem a jeho hity jsme v minulosti často slýchali z rádia. Před pár lety ovšem pověsil zpívání na hřebík a naplno se vrhl do vydávání knížek své manželky, výtvarnice Lucie Seifertové. Její kniha – leporelo Dějiny udatného českého národa je komerčně velice úspěšná a již se jí prodalo 65 000 kusů. A za stejnojmenný televizní seriál, ke kterému Pancho skládá hudbu, dokonce nedávno dostali prestižní cenu Elsa!

Cenu Elsa získal v prosinci 2010 jako nejlepší televizní animovaný pořad – 111-ti dílný animovaný seriál Dějiny udatného českého národa. Tento pořad vychází ze stejnojmenné knihy Lucie Seifertové, která spatřila světlo světa v roce 2003 a od té doby jde od úspěchu k úspěchu. V roce 2004 získala ceny Magnesii literu – nejlepší dětská kniha roku, Zlatou stuhu za nejlepší literaturu faktu pro děti a Zlatou pečeť za nejlepší polygrafický výtvor roku. Ve stejném roce byla uvedena v Národním muzeu zvětšenina této knihy jako výstava a od té doby brázdí Českou republiku a je zadaná až do konce roku 2011. Od roku 2006 dvojče této výstavy objíždí Spojené státy americké (přeložené do angličtiny). Výstava Dějiny udatného českého národa navštívila například Bolognu, Frankfurt n. M., Lucembursko a Moskvu.
Výtvarnice Lucie Seifertová měla veliké problémy s vydáním této dnes již legendární knihy a po dobu šesti let nechtěl žádný vydavatel toto leporelo vydat. Nakonec se Dějin ujal a knihu vydal její manžel, hudebník Petr „Pancho“ Prchal. Ten spolupracuje s Lucií Seifertovou také na vzniku výše oceněného seriálu jako autor hudby. Lucie a Pancho mají tříletého syna Antonína, a přáli by si ještě minimálně jednoho potomka.

Foto: www.seifertova.cz