Dáda Patrasová oprášila s Kocábovými dcerami Vánoce!

Zpívající herečka a dětský idol osmdesátých a devadesátých let Dagmar alias Dáda Patrasová zavzpomínala na dobu své největší slávy. Oprášila své čtrnáct let staré vánoční album Vánoce s Dádou a s novým obalem, na kterém je její stará fotografie, jej nyní vydává Supraphon. A mimo Dády na něm uslyšíte i dětský pěvecký sbor Bambini di Praga, dcery jejího dávného milence Michaela Kocába – Jessicu a Natálku Kocábovy i Dádina syna Felixe Slováčka. Album zase nahrál Orchestr Felixe Slováčka, který řídil přímo Dádin manžel Felix Slováček, jenž je i producentem desky. Zkrátka takový rodinný podnik…
Album vánočních písní Dagmar Patrasové vzniklo již před čtrnácti lety, v atmosféře skutečné lásky a pohody. Z písní zní nefalšovaně prožitá oslava velkého svátku, velkolepý triumf radosti ze života. Seznam skladeb také oslňuje jmény autorů hudby, mimo jiné Michaela Kocába, Jaroslava Uhlíře, Johna Lennona, Jiřího Šlitra a Josefa Vejvody. Z textařů pak září osobnosti typu Zdeňka Svěráka, Ondřeje Suchého nebo jeho bratra Jiřího Suchého a Eduarda Krečmara. Kromě nich využila Dáda také lidové vánoční koledy, jimiž celý komplet dvaadvaceti písní končí v radostném vyvrcholení.
Písně jsou sice určeny především dětem, ale nádherou vánoční nálady bezpochyby okouzlí i řadu dospělých, kteří ocení čistý a lahodně jímavý hlas zpěvačky i dětských interpretů. Z vánoční klasiky zvolila Dáda na úvod Rolničky a řadu písňových variací na veselé i velebné koledy, pokračuje ohromujícím Lennonovým kánonem Happy Christmas-War is Over, dojme melancholií Šlitrovy a Suchého Purpury až dochází ke slavnostnímu závěru koledou Narodil se Kristus Pán. Tuto desku si samozřejmě můžete pustit kdykoliv, ale oceníte ji zvláště o Vánocích.
Koledy a písně k nejkrásnějšímu svátku roku v podání Dády, která byla před lety naší nejpopulárnější dětskou zpěvačkou, vycházejí znovu na CD 12. listopadu 2010 s doporučenou cenou 199 korun. A pokud patří Dáda stále mezi vaše oblíbené herečky a zpěvačky, nezapomeňte si pod stromeček koupit i její autorizovaný knižní životopis nazvaný Fenomén Dáda, který vydalo brněnské nakladatelství Jota. V knize nechybí barevná příloha, Dádina kompletní filmografie a diskografie a především mnoho fotografií z jejího soukromého archivu. Výpravná kniha se totiž nezabývá pouze její uměleckou dráhou, ale i osobním životem, který nebyl vždy zalitý sluncem.

Foto: Supraphon