Velké koncertní představení Pašije – Velikonoční příběh Richarda Pachmana opět v Praze

Týden před Velikonocemi se v neděli 2. dubna a v pondělí 3. dubna v 19:30 hodin již podruhé v Praze v kostele sv. Šimona a Judy uskuteční koncerty Pašije – Velikonoční příběh skladatele Richarda Pachmana v produkci Ságl Production.

Velikonoční příběh Ježíše Krista je námětem díla Richarda Pachmana, autora libreta i hudby, které je koncipováno jako velkolepé koncertní představení skladeb v podání filharmonického orchestru, sboru a sólistů, v němž jsou hudební části propojeny četbou z Bible.

V díle září slovem herečka Libuše Švormová, zpěvačky Martina Kociánová a Dita Hořínková i operní bas Andrej Beneš. Samozřejmě nebude chybět ani samotný autor hudby Richard Pachman. Sólisty doprovodí Liberecký symfonický orchestr pod taktovkou Anny Novotné Peškové. Stejně jako v minulých letech se i tyto koncerty neobejdou bez pěveckého sboru Resonance, který řídí sbormistryně Miloslava Pospíšilová.

„Po dvou olomouckých provedeních a po dvou pražských koncertech v roce 2019 se moc těším na to, že v pražském kostele sv. Šimona a Judy opět provedeme mé symfonické dílo, které má za předlohu křesťanskou podstatu Velikonoc. Myslím si, že více než kdy jindy je nutné navazovat na tradice, které utvářely naši společnost. A ten pocit, kdy sedím u klavíru mezi devadesáti skvělými hudebníky a zpěváky, je nádherný. Budu rád, když ho zažijete se mnou, s námi všemi i s legendární herečkou Libuší Švormovou, která Pašije provází mluveným slovem,“ dodává Richard Pachman.

 

Předprodej Ticketmaster, cena vstupenky: 500 až 700 korun

 

https://www.ticketmaster.cz/artist/richard-pachman-pasije-velkolepy-velikonocni-koncert-vstupenky/1009686

Foto: Archiv Richarda Pachmana