Stanley Bradley: Konec světa letos nebude!

Nejznámější český psychotronik Stanley Bradley zná – díky svým schopnostem a siderickému kyvadlu – odpověď snad na každou otázku. Jeho diagnózy i věštby jsou ve většině případů úspěšné. Rok předem předpověděl v živém vysílání radia Bonton teroristický útok na New York, s tříletým předstihem vichřice, půl roku předem vyvěstil teroristický útok na Londýn, zavčasu varoval i před záplavami… O svých poznatcích napsal osm knih, vydal patero vykládacích karet, pořádá osobní konzultace, kurzy věštění a Rodinných konstelací, přednášky…

Jak jste se vlastně stal věštcem?
Věštcem jsem se narodil, ale to jsem si uvědomil až nedávno. Stále jsem si myslel, že tyto schopnosti má každý, že nejsem výjimka. Jen mi bylo divné, že se lidé chovají tak, že si »koledují« o problém, když vědí, že ten problém nastane… Chtěl jsem být pilotem a až do svých dvaceti let jsem pro to dělal maximum. Ale tehdy nebyla jiná možnost než být vojenským pilotem a po roce v letecké škole v Košicích jsem zjistil, že vojna není pro mne. S věštěním jsem začal jako sedmiletý a nevědomky. Zeptal jsem se tehdy matky, proč děda, který je tak hodný, za týden zemře. Opravdu zemřel a od té doby jsem začal být pro své okolí »divný«, což trvá dodnes. Stejně tak jsem věděl mnoho let předem, že tragicky zemře můj mladší bratr, což se bohužel v jeho devětadvaceti letech vyplnilo. Nevěnoval jsem tomu nikdy pozornost, ale věštil jsem, aniž jsem si to uvědomoval – vždy jsem znal odpověď na jakoukoliv otázku.

Máte nějaký vztah k tajemnu, anebo jste spíše realista?
Jsem realista, což mě při věštění o to více nutí hledat důkazy. Jsem přesvědčen, že tajemnem lidé nazývají to, co si neumějí vysvětlit. Tvrdím, že vše je vysvětlitelné, jen ne třeba hned. A co vysvětlit nejde, o tom netvrdím, že je to tajemné, ale že je to zatím nevysvětlené. Mám reálné vysvětlení i na to, jak je možné, že někomu věštění jde a jiným ne, a proč někomu (i mně) někdy jde a jindy nejde… Jsem přesvědčen, že věštění je »vytáhnutí« informací z paměti buněk toho, kdo ode mne chce budoucnost znát, nebo toho, na koho chci něco vědět. Jiné je to u přírodních vlivů, katastrof a podobně. V takových případech je nutné se napojit na »universum«, které je podle mě výslednou informací ze součtu všech buněk všeho živého, zejména u žen jako nositelek života. Věřím na »paměť buněk« v našem těle a tam jsou informace o naší minulosti, proto i budoucnosti.

Co si myslíte o přírodní medicíně?
Je ideální kombinovat alternativní způsoby léčby s klasickou léčbou. Ale o tom jsem napsal celou knihu Jak se dožít 140 let, která vyšla v roce 2009 ve třetím doplněném vydání a má 368 stran. Nyní jsem dokončil čtvrté vydání, které má 500 stran. Pracoval jsem na něm dvanáct let. Skutečnost, že se dvě předchozí vydání vyprodala v nákladu šedesát tisíc kusů, je důkazem toho, že tato problematika zajímá čím dál více lidí, což je dobře. Málokdo ví, že do přírodní medicíny patří i masáže, koupele, cvičení, akupresura, akupunktura, užívání vitamínů a minerálů atd. A nejenom podle mé teorie lékaři a věda léčí důsledky, ne příčinu. A opět podle mé teorie nejde s trvalým efektem zlikvidovat důsledek, pokud nepojmenujeme příčinu, a ve správně pojmenovaném problému se nachází jeho řešení.

A lidoví léčitelé?

To už je horší. Když jsem přišel na to, jak vzniká nemoc (což je zásadní téma v mé knize Jak se dožít 140 let), přišel jsem i na to, jak to napravit. A když většině lidí chybí spousta biologicky účinných látek, které organismus nepřijímá, jak jim je do těla dostane léčitel? Znám jednoho léčitele a shodou okolností je to lékař – MUDr. Marián Mudroch. Ten mne přesvědčil, že umí odblokovat páteř bez toho, aby se toho člověka dotkl. Ale když je organismus podle mé teorie uzavřen (většinou stresem) pro přijímání energie, vitamínů a minerálů, nejde natrvalo odblokovat ani ta páteř. Proto léčitelům nevěřím. Jsem přesvědčen, že »léčitelé a kartáři« suplují činnost osobních psychologů, kteří jsou ve vyspělých státech.

Jaké je podle vás řešení?
Nejdříve je nutné, aby nastala harmonie a rovnováha v obou polovinách organismu a posléze v celém těle, aby nejenom efekt odblokování páteře byl trvalý. A jak organismus odblokovat, i s důkazy jak to ověřit, jsem opět popsal ve své knize. Z toho důvodu jsem k léčitelům skeptický. Jak dodají tělu například chybějící fosfor, když jej člověk musí sníst, aby v těle byl. Podle mé teorie je nutné organismus »uvést do chodu« a potom si nemocné tělo poradí i s rakovinou. Ale součástí uvedení organismu do »provozu« je užívání vitamínů a minerálů, zbavení se infekce, virů, narovnání páteře, vyčištění organismu atd. A nevěřím tomu, že to vše udělá léčitel bez účasti odborností, které jsou třeba. A další problém je psychika. S tou si někdy nevědí rady ani lékaři, natož amatéři-léčitelé, kteří podle mě většinu lidí poškodí. Zabývám se spoustu let skupinovou terapií Rodinné konstelace. Ty dnes dělá kdekdo a většinou tak, že za mnou potom chodili jejich klienti, abych napravil škody, které lektoři způsobili. Píši o konstelacích další knihu.

Chtěl byste umět číst lidem myšlenky?

Naštěstí to umím a i proto jsem se vyhnul za svůj život mnoha nepříjemným situacím a problémům. Umím číst nejenom myšlenky lidí, ale i zvířat (proto jsem dokázal zabránit tomu, aby mne napadl pes, který už k tomu měl blízko), a jsem schopen se vcítit i do rostlin a stromů, zkrátka všeho živého. Jednou se mi podařilo zastavit stádo krav, které uteklo z ohrady na jedné horské vesnici a řítilo se po silnici na mě. Proto mohu lidem radit i v této oblasti, například co chybí zvířatům (lidé se ptají zejména na domácí zvířata a koně). Ale není to nic zvláštního a podle mě to umí mnoho lidí, jen to nevědí, a proto tuto užitečnou schopnost nerozvíjejí. Já tuto schopnost rozvíjím jak v životě, tak zejména v Rodinných konstelacích, které dělám už přes deset let. Není to mimořádná schopnost, souvisí s intuicí a schopností empatie – vciťování. To je jeden z pěti aspektů tvořících EQ (emocionální inteligenci).

Mezi příznivci věštění jsou momentálně hitem vaše nové karty. Co nám o nich prozradíte?
Jedná se o moje páté vykládací karty, které jsem zdokonaloval dvacet let. Jsou v nich obsaženy dotazy klientů za třicet let mé věštecké kariéry. V podrobném návodu je předepsáno více než pět tisíc kombinací otázek a odpovědí, kterými je možné dostat na jakoukoliv otázku jednoznačnou odpověď. Nejenom já tvrdím, že nás ovlivňuje naše okolí, a proto je třeba dobře vážit, s kým se budeme kontaktovat a stýkat. Na dva »blázny«, kteří by nás mohli stáhnout sebou do deprese, musíme mít okolo sebe čtyři pozitivní lidi. A i na takové otázky dostaneme odpověď pomocí mých karet. Lze zjistit, kde bude jaká katastrofa a zda můžeme jet tam a tam atd. Karty jsou určeny pro začátečníky i profesionály. Kniha s návodem má 224 stran. Zájemci si je mohou objednat přes moje webové stránky www.brazda-s.cz, nebo na mém telefonním čísle 606119600.

Máte už nějaké konkrétní ohlasy na karty z řad veřejnosti?
Chodí mi děkovné emaily a dopisy od lidí, kteří si díky nim vyvěstili zajímavé věci, na výklad z karet mnohdy až neuvěřitelné. Jednomu novému majiteli karet vyšlo, že má konkrétní zdravotní problém. Na preventivní prohlídce se vyvěstěný zdravotní problém potvrdil. Jistý klient chtěl investovat větší obnos peněz do byznysu, jenomže mu v kartách vyšlo, že mu hrozí špatná investice. Na poslední chvíli to si to tedy rozmyslel, což ho zachránilo, poněvadž by o všechny peníze přišel, jak se později ukázalo. Jedna paní z Ostravy zase naopak díky kartám vsadila peníze a vyhrála téměř dvacetinásobek. Další dámě karty oznámily, že jí hrozí autohavárie, a tak zrušila cestu na Slovensko. Známý, s nímž měla jet, skutečně boural a středně vážně se zranil. A třetí dáma díky kartám odhalila, že jí přítel zahýbá. Když se začala více zajímat o jeho volnočasové aktivity, zjistila, že má dvě další milenky a že s jednou z nich dokonce čeká dítě.

A na závěr mi dovolte »nečekanou« otázku. Bude letos konec světa?
Nebude, ale čekají nás těžké chvíle, proto je důležité soustředit se na pozitivní stránky života, vymanit se z negativního okolí a prostředí. Nejbližších dvanáct let budou přibývat přírodní katastrofy a havárie způsobené lidmi. Důvodem jsou poruchy geomagnetických polí, výboje na Slunci a díky tomu nevyzpytatelné změny počasí. Všechno, co bude dál, bude ovlivněno pádem meteoritu na severu Číny, který způsobí posuny zemských desek na celém světě. V Česku a na Slovensku bude problémů v porovnání s ostatním světem podstatně méně. Jsme středem Evropy, který bude chráněný. U nás můžeme očekávat lokální záplavy, uragány, občas zemětřesení a nějakou tu ulítlou střechu, propadlé silnice a domy. Zemětřesení nebude mít takovou sílu, aby porušilo elektrárny, jako se to děje a bude dít ve světě.

Foto: Archiv StB