VIP Prostřeno: Eva Decastelo, Jiří Pomeje, Agáta Hanychová a Martina Gavriely

Báječnou letní zábavu, celebrity a jejich vaření nabídne divákům Prima family v prázdninovém speciálu VIP Prostřeno! Čtyři známé osobnosti budou každý týden soutěžit o titul nejlepšího hostitele, který vyhraje zájezd. Vaření a zábavě budou patřit všední premiérové večery s výjimkou pátku. Všední ale rozhodně nebudou! Každá celebrita totiž vaří, baví a prostírá dle svých možností a naturelu. Jaké bude složení prvního kvarteta slavných amatérských kuchařů? Zajímavé… Tři éterické sexy krásky a jeden robustní, zemitý a hlučný muž. Na diváky se už těší moderátorka a maminka Eva Decastelo, moderátor, herec a producent Jiří Pomeje, moderátorka, modelka a maminka Agáta Hanychová a moderátorka a modelka Martina Gavriely. „Každopádně bych nebyl rád, kdyby to byly tři ženský a já,“ bojí se přitom konkurence Jirka Pomeje. Jenže budou, milý Jirko…


V pondělí celou show odstartuje Eva Decastelo, která se na Prima family už v pořadu Česko na talíři nedávno dušovala, že spálí i čaj. „Neptejte se mě na žádný jídlo, vařím z posledních sil,“ prohlásí proto hned v úvodu večeře. Eva si s úklidem ani prostíráním hlavu moc neláme, už tak ji vyčerpal návod na pytlíkových muffinech. Doufá v manželovy rady, recepty a moderní přístroje, kterých má plno. A čeho má také přehršel, je zásoba dětských lžiček – zato vidlička a otvírák jí chybějí. Čím si otevře Jirka pivo? Zuby? První menu je dost svérázné: Začíná ovocným moučníkem „znouzecnost“, protože Eva je popleta a proházela chody. Pokračuje „lososem s koprovým ocasem“. Kuchařka se též pere s noži: „Hele, víte co, kdo bude chtít česnek, ať si ho tam dá sám,“ mrskne o linku s palicí česneku, která vzdoruje. Jako největší šťouralka zatím vypadá Martina, která nejí játra, králíka, nesnáší kozí sýr a vepřové. Jenže králíka a vepřové právě Evina »masová trikolóra« obsahuje! Kritická je i Agáta, které se všichno obávají – maminka ji naučila vařit. Zábava bude hodně mokrá, hosté mají v zahradním bazénku ručně ulovit pár ryb a pustit je zpátky do řeky (snad ne mořských). Nad Evinou »znouzecností« to pak vypadá jako o slovenských Velikonocích.
Útlým dietářkám dá v úterý pěkně na frak Jirka Pomeje. Pozve kolegyně pod most, jak se obávají? Ne, do své oblíbené zakouřené hospody (Eva nesnáší kouř), kde se na holky už moc těší místní štamgasti. A protože je určitě lepší jedlík než kuchař, má ve zdejší kuchyni zdatného a ochotného rádce a pomocníka – místního kuchaře. A soupeřky to vidí kriticky: „Trošku mě naštvalo, když jsem přišla do kuchyně a zjistila, že tam má Jirka na pomoc kuchaře – a ne jednoho,“ stěžuje si Agáta. Je to ale nutnost. Jako správný megaloman a showman si totiž s kapkou zlomyslnosti Jiří naplánoval menu odpovídající potřebám regimentu obléhajícího vojska: »Pomíkovo dietní menu« obsahuje »octovou kyselost, Mendelsonovu pomstu, masitou chrupavku topmodelky a zmrzlou plachtu«. Přeloženo: Po kopci smažáku a hranolek přijde na řadu hora tatráku s topinkami, tlačenka s cibulí, báječné (celé!) pečené vepřové koleno pro každou z dívek, svatební polévka s obřím rakouským játrovým knedlíkem a vše korunuje vražedná porce smažené zmrzliny. Jak to dámy přežijí? Kupodivu se na to docela vrhnou! Dokonce odstrčí i alternativní vločky. Pro koho bude ale nakonec celý večer náročnější – pro přeplněné žaludky štíhlých strávnic, nebo pro ulítaného hostitele? Jako kuchař má Pomeje pár krizí, ale snaží se do roztrhání těla. „Já se z toho po…! To jsem chtěl bejt machr před národem,“ ozývá se zoufale z výčepu, kam se jde hostitel zchladit. Samozřejmě u vaření a obsluhy stále mluví, křičí, hraje a předvádí se – jak už to tak Jiří má. Vyhraje zájezd, původně svatební cestu? Z té už mezitím zase ale sešlo… A jaká bude Pomejeho zábava? „Víte, jak si chlap představuje správnou zábavu? Chlap si lehne a kouká na televizi,“ říká pozorný hostitel a uloží dámy i s nezbytným ovladečem na matrace. „Zábava pro tři matky dobrá,“ vděčně zkonstatuje hyperaktivní Agáta, která však už po minutce spočinutí začne opět všetečně šmejdit po lokále. A jak to bude dál?
Velké šance totiž stále mají zdatné kuchařky Agáta a zkušená maminka Martina. Středa a čtvrtek budou kontrapunktem k halabalistickému pondělku u Evy a monstróznímu pohoštění v Jirkově režii. Jak proběhne večírek u provokativní Agáty Hanychové a u Martiny Gavriely? Uvidíte už od pondělí 25. června od 20 hodin na Prima family.

Foto: Radio Frekvence 1