Poznáte školáka na 45 let staré fotografii? Dnes je z něj známý moderátor

Tahle fotografie je stará 45 let. Je na ní vzorný školák první třídy ročníku 1972–1973! A není to nikdo jiný, než moderátor Zpráv na Primě Karel Voříšek. Ten slaví dnes, 12. října své 54. narozeniny a při té příležitosti zapátral ve svém archivu.

Karel Vorisek prvni třída

Prozradil, že poprvé vysílal před 32 lety. Bylo to na mé narozeniny 12. října roku 1985,“ směje se Karel. A tehdy ho do tajů televizní profese zaučovala jedna z televizních legend. Miloš Frýba a dal mi spousty cenných rad. Podíval se na mě zkoumavě a prohodil: „Ty Karle, víš, co je úžasný? Ty máš krásný kouty na hlavě, už tom tvým věku! Stejný jako já!“ Pravda, tehdy mě tím moc nepotěšil. (smích) Potom ještě dodal, že kouty jsou pro moderátora úžasná věc, protože na to »letí ženský«,“ směje se Karel.

Říjen 2013 Karel Voříšek slaví své 50. narozeniny

Jenže ženy mají smůlu, Karel totiž na podzim 2015 uzavřel po třinácti letech společného soužití registrované partnerství s o šestnáct let mladším přítelem Vladimírem Řepkou. Na Primě v říjnu 2013 oslavil i své jubilejní 50. narozeniny, tehdy mu přála přes sklo do studia celá redakce. To, že je zas o rok starší ho nijak netrápí. Narozeniny jsou pro mě jen datum v kalendáři,“ říká Karel.

Karel mami AYAN_9939

Foto: TV Prima