Načerpejte knižní inspiraci z Instagramu. Co čtou v létě známí čeští influenceři?

Která kniha se hodí na dovolenou? Po jakém žánru sáhnout? A kde je to nejlepší místo na čtení? Nejen s tipy na oblíbené knihy se české celebrity svěřily svému instagramovému deníčku. Pojďte se s námi podívat, jaké jsou jejich knižní must-have pro horké slunečné dny!

Mariana Prachařová sází na romantiku

Herečka a influencerka Mariana Prachařová si na dovolenou do Chorvatska sbalila knihu Zachraň mě od své oblíbené autorky Mony Kasten, jedné z nejpopulárnějších young adult autorek u nás. Jak píše sama Mariana, je to již její třetí kniha od této spisovatelky. Marianiny sympatie k autorce knihy s ní sdíleli i její sledující v komentářích. Například Dagmar Havlová, která fotku okomentovala srdíčky a slovem: „souhlasím.“ Kniha Zachraň mě vypráví příběh dramatické první lásky odehrávající se na prestižním studentském kampusu, zahalené napínavými okolnostmi. Když se hlavní postava knihy Ruby dostane do situace, kdy uvidí to, co neměla, začne vidět svět trochu víc pravdivěji a barevněji.

Roman Vojtek doporučuje české autory

O druhých šancích a o tom, kde se mu nejlépe čte se na svém Instagramu rozepsal populární herec Roman Vojtek, který svým sledujícím doporučuje knižní debut Druhá šance od českého autora Adama Pýchy. Fanouškům u příspěvku naznačil, proč nemůže číst v posteli, ale naopak vychválil čtení na své terase s výhledem na zeleň. Nový román Druhá šance vypráví příběh o cestě otce a jeho malé dcery za nadějí a lepším životem. Kniha zavádí čtenáře do minulosti, vzdálené budoucnosti, ale především za hranice fantazie.

Veroniku Hejlíková má ráda ženské hrdinky

Manželka herce a gastronadšence Lukáše Hejlíka, Veronika Hejlíková, vyzvala své fanoušky k tomu, aby sdíleli tipy, jak vybrat knihu, kterou se zrovna chystají číst. Svěřila se, že nerada čte dvě knihy stejného žánru po sobě, ale ráda druh četby střídá. Po detektivce si ráda přečte odpočinkovou knížku, po které zase, jak sama uvádí, přitvrdí. V příspěvku doporučuje tituly od nakladatelství Knihy Dobrovský vyprávějící příběhy žen, které potkal těžký osud. První knihou je titul Zase se shledáme. Veronika píše, že „kniha je momentem i pro dnešní dobu, a ačkoliv většina přímých svědků tehdejších událostí už není mezi námi, jejich vzpomínky nám stále mají, co říct.“ Další knihou, kterou Veronika doporučuje, je Žena číslo 99 od Greer Macallister, psychologický thriller z prostředí ženského ústavu pro choromyslné.

O společnosti Knihy Dobrovský:

Knihy Dobrovský patří mezi největší prodejce knih v České republice. V 32 moderních knihkupectvích nakoupíte bestsellery, deskové hry, literární novinky i knižní klasiku všech žánrů. Desítky tisíc zákazníků využívají Klub Knihy Dobrovský, v němž získávají spoustu zajímavých výhod včetně bodů za nákup či slevových akcí pouze pro členy. Pětkrát ročně vychází magazín Dobro.druh, plný zajímavého čtení nejen o dobrých knihách. Společnost každoročně pořádá stovky kulturních akcí od autogramiád přes autorská čtení, setkání fanoušků knih či seriálů až po křty knižních novinek.

Foto: Knihy Dobrovský, Instagram