Jan Šťastný jako zachránce krokodýlů

Herec Jan Šťastný coby veterinář Petr Vymeš se už díky seriálu Krejzovi potkal s kdejakým zvířetem. Scenáristé ho nešetří, takže si pomalu zvyká na všechno možné. Dokonce když se má setkat s aligátorem, nevidí v tom žádnou překážku. Naopak, je to pro něj výzva.

KR 3

Nového pacienta přivítá Jan Šťastný na své seriálové veterině. A pacient je to opravdu vzácný – aligátor Dundee. „Na toho aligátora jsem se hodně těšil, ale byl hodný, žádná divočina se neodehrávala. A já mám rád adrenalin,“ prozradil po natáčení herec, který si daleko víc užil s medvědem. „Byl to zatím nejnebezpečnější zážitek. Přece jen hrál bez náhubku a byl jen tak volně v koutě…“ vzpomíná herec.

KR 15

To, že veterinář dokáže ošetřit kdejaké zvíře, včetně klokana, hada, rybičky, žížaly nebo třeba tygra, přináší nevšední zážitky i sestřičce Zdeničce v podání Pavly Tomicová, která tak občas přichází na plac s velkou odvahou a lehkým chvěním. „Hned první natáčení bylo s tygrem. Dozvěděla jsem se, že je to mládě, i tak byl ale hodně velký, a prý že se k němu nemám otáčet zády, že jsem pro něj králík… To jsem vlastně úplně nepotřebovala úplně slyšet,“ přiznává herečka, která má na veterině občas po boku i svého seriálového manžela, Martina Zounara.

KR 16

A to je velký milovník zvířat a všechna by je chtěl hned domů. Do Dundeeho se zamiluje, to je jasné, ale sám herec by raději koukal po jiném živočišném druhu, a kdyby si mohl vybrat, jakým zvířetem by na chvíli mohl být, vhrl by se do oblak. „Ono samozřejmě lítat v oblacích je krásná věc a podívat se na některé věci opravdu z výšky a s nadhledem, tak si myslím, že takový orel skalní by byla krásná záležitost. Ale v rámci své postavy bych to spíš viděl na medvěda brtníka.“

Foto: TV Prima