Herečka Andrea Kerestešová je teď fotografka!

Andrea Kerestešová, kterou dobře znají fanoušci seriálu Cesty domů, není jen herečka, ale také fotografka. Předvedla to na vernisáži svých fotoobrazů, které představila veřejnosti.


Výstavu na střeše jednoho obchodního domu uspořádala jen pro jeden večer, pak svá díla musela sundat. Zájemci o ně ale nemusí zoufat, výstava nazvaná Syndrom mezi nebem a zemí bude putovat po dalších místech v České republice i na Slovensku.


„Svým dílům říkám fotoobrazy, protože jde sice o fotky, ale speciálně upravované. Navíc každá fotka má rám, který má také svůj příběh a fotce dodává ten správný punc,“ říká autorka.
Modely Andreiných děl jsou především její přátelé a nejbližší lidé. Někteří z nich se vernisáže na střeše obchodního domu zúčastnili. „Mě Andrea nastylizovala do role nevěsty. Fotka vznikla v lomu Amerika a má strašně zvláštní atmosféru. Svatební šaty jsem na sobě měla poprvé,“ řekla Petra Horváthová, která také hrála v seriálu Cesty domů.


Jedním z modelů autorky se stala i další seriálová kolegyně Kristýna Janáčková. Přesněji řečeno její syn Luis. „Udělaly jsme s Andreou sérii fotek v každém měsíci mého těhotenství a fotila mě i se synem při kojení, když mu byly dva týdny. Domluvily jsme se, že jednu fotku z této série použije. Takže na fotce jsem i nejsem,“ vysvětlovala Kristýna.


Andrea říká, že na svých fotoobrazech se snažila zachytit nejen tváře svých přátel, ale především jejich duše. „Většina fotek vznikala v mém bytě při rekonstrukci, kdy se měnil a byl každou chvíli jiný. Ráda bych, aby výstava lidem navodila atmosféru pomíjivosti, aby si užívali přítomnost a okamžiky, které se už nevrátí,“ říkala.

Foto: TV Prima