Podejme ruku Ukrajině

Forum kulturního partnerství pořádá v pondělí 15. září v prostorách Staroměstské radnice charitativní vernisáž obrazů českých osobností. Celebrity výtvarně ztvárnily své představy strážných andělů. Tato jedinečná díla budou nejen k vidění, ale i ke koupi. Výtěžek poputuje konkrétně na léčení dvou ukrajinských chlapců zraněných na jaře v kyjevském Majdanu, kterým byla amputována noha v pražských nemocnicích a kteří v současné chvíli prochází léčbou ve zdejších rehabilitačních zařízeních. Vernisáž začíná v 18 hodin v prostorách druhého patra Staroměstské radnice a pomoc můžete i vy.


Do charitativního projektu s názvem Podejme ruku Ukrajině se tvorbou obrazů zapojí Bára Basiková, Petr B. Novák, Tatiana Medvecká, Gabriela Pyšná, Vlasáková Lenka a jiné českých celebrity. Celebrity malují anděly pro kupce obrazů, kteří mohou finančně přispět na léčbu zraněných při brutálním zásahu na Majdanu. Při letošních protestech na kyjevském Majdanu byly zraněny stovky odpůrců dnes již svrženého Viktora Janukovyče. Díky projektu Medivak se někteří ranění dostali do péče českých lékařů. Mezi nimi byli i mladí chlapci, kterým musela být pražskými doktory amputována noha a tím jim byl zachráněn život (Olexsandr Kozlovský, 16 let a Oleh Topolnický, 24 let). Svým finančním darem můžete pomoci i Vy! Stačí si zakoupit obraz na vernisáži nebo přispět na účet 617617617/0600. O den později, tedy 16. září se v divadle Brodway od 19 hodin uskuteční již druhý benefiční koncert s názvem Andělé v bílém jako poděkování doktorům pražských nemocnic, kteří operovali ukrajinské raněné v rámci projektu Medivak a na podporu záchrany života dalších.


Na koncertě vystoupí skupina Pikkardijská Tercija, která při se při této příležitosti zúčastní i vernisáže. Dále vystoupí Sláva Korsak, Světlana Zaharuk, Olexandr Kozlovský. Celým večerem všechny přítomné provede Česká miss 2010 Jitka Válková.

Foto: Podejme ruku Ukrajině