Cvičitelka Kynychová se cpe müsli tyčinkami!

Jméno cvičitelky, moderátorky a filantropky Hanky Kynychové je neoddělitelně spjato s charitativním tanečním projektem Hejbejte se a zpívejte. Tato aktivita je cílena výlučně na děti z dětských domovů a v letošním roce se uskuteční již po osmé. Novým partnerem letošního ročníku se stal výrobce müsli tyčinek FIT. Podpoří Nadační fond Hanky Kynychové nejen nezanedbatelným finančním darem, ale i prostřednictvím dodávek zdravých svačinek na soustředění pořádaná v rámci projektu a závěrečné finále. Společnou vizí obou partnerů je fakt, že pohyb a vyvážená výživa jsou důležité pro zdravý život.


Charitativní počin Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou má za sebou již sedm úspěšných ročníků. Rok od roku si získává stále více příznivců z řad dětí i dospělých v dětských domovech napříč Českou republikou. V rámci projektu mají děti možnost naučit se moderní taneční, pěvecké a herecké disciplíny pod vedením zkušených instruktorů v čele s cvičitelkou Hankou Kynychovou, která je zároveň autorkou tohoto jedinečného, úspěšného a oblíbeného konceptu.
Projektu se mohou zúčastnit děti od 4 do 26 let soutěžící v jedné ze sedmi kategorií: Aerobic Mini, Aerobic Kadet, Aerobic Junior, Street dance, Latino dance, Muzikál a MTV dance. Hlavní nácviky sestav budou probíhat na společném letním soustředění, kde se postupně vystřídají všechny zúčastněné dětské domovy. Druhé soustředění, zaměřené na předvedení choreografií ve finální formě, se uskuteční na podzim. Závěrečná taneční show ve formě soutěže v jednotlivých disciplínách se bude konat v druhé polovině listopadu v Praze.


Cílem projektu je motivovat děti z dětských domovů k volnočasovým činnostem ve formě aktivního pohybu a zároveň je integrovat do společnosti. Děti se také mohou přesvědčit o tom, že k dosažení úspěchu je třeba velké píle a snahy.
„Práce pro děti z dětských domovů prostřednictvím vlastního nadačního fondu je mou srdeční záležitosti. Aktivně se jí věnuji už osmým rokem. Některá období byla velmi těžká, protože pro finanční krizi byla nouze o sponzory. O to víc si vážím toho, že tuto práci mohu dělat, a že mám štěstí na dobré lidi kolem sebe,“ říká Hana Kynychová. „Letos se nám podařilo získat nového partnera pro charitativní taneční projekt Hejbejte se a zpívejte. Jedná se o firmu Úsovsko Food – výrobce tyčinek Fit. Podpořila nás nejen výrazným finančním darem, ale i formou dodávek zdravých svačinek pro všechny soutěžící děti. Ty si během letního a podzimního soustředění a také v rámci velké finálové show pochutnají na chutných a vyvážených müsli tyčinkách FIT. Jsem moc ráda, že svačinky budou letos opravdu zdravé – protože tyčinky FIT obsahují vlákninu, velký podíl ovoce a ty oříškové jsou i bohaté na bílkoviny,“ uzavírá.

Foto: Úsovsko Food