Kynychová připravovala dcery do první třídy celý rok!

Hana Kynychová je nejen cvičitelka aerobiku a instruktorka fitness, ale především máma nastávajících prvňáčků, holčiček Sofie a Alexandry. Společně s manželem Jindřichem vychovávají tři děti, které, jak sama přiznává, jí dávají občas pořádně zabrat. Na vstup holčiček do školy se pečlivě připravovala, jelikož je to těžký první krok do života, který u syna Filipa lehce zanedbala. A tak až později zjistila, že Filip trpí dysortografií. Speciální pedagožka, která se věnovala holčičkám je maximálně připravila na hladký vstup do první třídy.


„Je úplně jiné, když šel poprvé do školy Filip, na to jsem nebyla vůbec připravena, neměla jsem žádnou zkušenost, takže jsme nevěděli, že Filip trpí dysortografií, jelikož jsme neprošli žádnou předškolní přípravou. Jeho nástup do školy byl velice těžký,“ vzpomíná Kynychová. Na Sofinku a Sašu se již připravila, díky tomu, co prožila s Filipem nepodcenila vůbec nic, již rok se pilně s holčičkami připravuje, dělají předškolní přípravu.


Dvojčata prošly i náročnými testy, aby se zjistilo, zda netrpí nějakými specifickými vývojovými poruchami školních dovedností. „Nyní vím jakou metodou se mám s dětmi učit, že na ně nesmím křičet, teď když jsem pokročila ve věku mám ze všeho veliký respekt. Protože jít s dvojčaty do první třídy je pro mě veliká životní změna, na kterou se psychicky hodně připravuji,“ říká Kynychová.


V současnosti Haně Kynychové přibylo hodně práce a syn Filip je v deváté třídě, kdy ho čeká výběr střední školy, a tak Hana své náročné životní tempo zvládá především díky manželovi, který připravuje dětem i svačiny do školy. „Odpoledne s dětmi absolvuji různé aktivity, chodíme na atletiku a gymnastiku, a když pospícháme potřebuji mít vždy po ruce něco rychlého k zakousnutí, jak já říkám pohotovostní cukry a tak nikdy nezapomínám mít vždy při ruce Fit tyčinky, které jsou pro tento případ naprosto ideální a jelikož všichni v rodině dodržujeme bezlepkovou dietu, díky dětem, jsem velice nadšená, že je k dispozici i bezlepková řada tyčinek,“ neodpustila si Kynychová udělat reklamu.
Holčičky Sofinka a Saša se na svůj první školní den moc těší! Plánují si, že budou sedět spolu, tedy do té doby, něž si najdou první kamarádky. Hana Kynychová to sama vidí tak na první týden, jelikož Sofinka je víc kamarádštější.

Foto: Úsovsko Food a.s.