Barbora Seidlová radí, jak na příšery!

Herečka Barbora Seidlová, kterou si pamatují diváci »primáckého« seriálu Cesty domů jako Aničku, se stala matkou i kmotrou zároveň. Spolu se svými kolegyněmi – herečkami z brněnského Divadla MALÉhRY Nikolou a Danielou Zbytovskými čtenářům představila knížku pohádek Jak na příšery.


Knížku sice napsala Daniela, ale na jejím vzniku se podílely všechny tři herečky stejně tak, jako se podílejí na svých autorských divadelních představeních. Knížka netypických pohádek je prý nejen příručkou, jak se zbavit svého strachu, ale také odrazem problémů dnešních dětí.


„Knížku jsem napsala tak trochu jako vedlejší produkt, když jsem se trápila s novým scénářem. Je v ní šest pohádek o strašidlech, která potkáváme všude kolem nás. Pohádky vypráví o tom, jak transformovat to špatné nebo zlé nejen ve strašidlech, ale i v nás samých, v dobro,“ říká Daniela. Knížka je doplněna cédéčkem, jehož režii měla na starosti Nikola Zbytovská. „Spojily jsme se s kapelou Čankišou, která pro každou pohádku složila jednu originální písničku, na jejímž vzniku jsme se taky trochu podílely. Natáčení CD pro nás byla hodně veselá zkušenost, protože jsme při něm ječely, chrastily různými nástroji a všelijak jinak se projevovaly, byla to legrace,“ řekla Nikola. Knihu i obal cédéčka ilustrovala Karolína Stryková


„Nevzpomínám si, čeho jsem se bála jako malá holka, má paměť takové zážitky vytěsňuje. Vybavuju si pouze to, že před nástupem do školy mě jednou vyděsil ve snu Spejbl, který mě strašil, že se mi ve škole nebude líbit. Ano, i teď jsou věci nebo situace, kterých se bojím. Ale jediný skutečný strach by měl člověk mít ze svého strachu. Nezáleží na tom, co se vám děje, ale jak na to reagujete. I o tom jsou naše pohádky. V Cestách domů jsem hrála postavu Aničky. Kdyby si tahle trochu nešťastná holka přečetla pár pohádek z této knížky, měla by svou cestu životem o něco snazší. K lidem by možná přistupovala s očekáváním, že v nich může najít také něco dobrého a nemusí se všemi pořád jen bojovat,“ řekla Barbora Seidlová.

Foto: TV Prima