Ondřej Veselý dostal pořádnou nakládačku

Není radno povyšovat se nad své podřízené. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí majitel stavební firmy Filip Krejza alias herec Ondřej Veselý v primáckém seriálu Svatby v Benátkách.


Filip nemá zrovna dobrý den. Manželce Elišce konečně přiznal, že má rok a půl poměr s Olgou. A odejde od ní i přesto, že Eliška čeká jejich vymodlené dítě. Když ale Olga zjistí, že Eliška je těhotná, Filipa vyhodí. Filip se pokorně vrátí k manželce. Ta ho ale vyhodí taky, tak schlíplý podnikatel zapíjí žal v herně. Tam si ho vyhlédnou dva jeho bývalí zaměstnanci. Opilý Filip je svými arogantními řečmi vyprovokuje k tomu, že si s ním vyřídí účty. Počkají si na něj a před hernou mu dají pořádnou nakládačku.


Útočníky hráli kaskadéři, kteří přesně věděli, jaký pohyb mají udělat a jak mají rány směřovat, aby herci – v tomto případě Ondřeji Veselému – neublížili. Aby si Ondřej neporanil při rvačce kolena, oblékl si pod kostým chrániče. „Režisér má vždycky nějakou představu o tom, jak chce scénu natočit. Ne vždycky je to ale z různých důvodů reálné. My mu proto vždycky dáme návrh toho, jak by se scéna mohla udělat. Když režisér souhlasí, s herci ji nazkoušíme. Kaskadér musí herce naučit, jak má na ránu reagovat, aby to vypadalo věrohodně a divák věřil, že vidí skutečnou rvačku. Když mají být vedené údery na hlavu, vedou se mimo, ale jsou kamerou nasnímané tak, aby vypadaly jako opravdové. Takže útočník musí udělat přesně daný pohyb a oběť přesně zareagovat tak, aby divák věřil, že rána skutečně padla. Všechny ostatní údery na jiné části těla opravdu dopadnou, ale ne v plné intenzitě,“ vysvětluje Jiří Kuba, vedoucí agentury kaskadérů IPON, která se seriálem pravidelně spolupracuje.


„Natáčení rvačky mě bavilo, Filip je takový uhlazený, těšil jsem, až se situace kolem něj vyhrotí, praskne jeho nevěra a on dostane, co si zaslouží, až z něj bude trochu troska,“ smál se Ondřej Veselý.

Foto: TV Prima