Pavel Roth & Iva Hajnová – Hořký otčenáš

Nové, už druhé album duetů, vydávají Pavel Roth a Iva Hajnová. Po cédéčku Lůžko z trávy přicházejí Pavel Roth a Iva Hajnová s novou kolekcí melodických duetů. Jmenuje se Hořký otčenáš podle písničky, kterou dvojice poprvé uvedla při koncertu Help Haiti na Staroměstském náměstí. Videoklip se záznamem písně od kameramana Martina Lukáše se objevil i www.youtube.com. Hořký otčenáš ze Staroměstského náměstí s prostřihy staré Prahy byl také uveden jako TIP prestižního britského hudebního serveru New Musical Express.


Předchozí album duetů Lůžko z trávy doprovázel příběh znovuvzkříšení dua Roth & Hajnová po patnácti letech, který utkvěl v paměti jako »griliášové trubičky«. CD Hořký otčenáš souvisí s jinou story. V šoku se ocitl Pavel Roth, když u dveří jeho pražského bytu zazvonil mladý Ital. Že ho posílá italský zpěvák Riccardo Fogli a spoluautoři jeho hitů. Se vzkazem naprosto neslýchaným. Chtěli poděkovat za tamtiémy, které jim chodí za českou verzi písně Malinconia. Tedy Krásnější než růže s krásným textem Vladimíra Poštulky. Z mladého Itala se vyklubal začínající zpěvák Andrea Andrei a ze známosti vznikla spolupráce na čtyřech česko-italských písních, které jsou právě na albu Hořký otčenáš.
Co se hudby týče je album opět především autorským počinem Pavla Rotha. O texty se podělili jeho žena Eva, Petr Šiška, Miloš Skalka a Vladimír Poštulka. V bonusové písničce se představuje oficiální song prestižní soutěže Zlatý Ámos o nejoblíbenějšího učitele ČR. Ten napsala Iva Hajnová s Petrem Šiškou a nazpívala s dvojčaty Adamem a Evou. Autorem fotografií je stejně jako u předchozí kolekce populární slovenský zpěvák a fotograf Peter Nagy.

Zde se můžete podívat na zmíněný klip Pavla Rotha a Ivy Hajnové k písni Hořký otčenáš (Bitter Lord’s prayer) natočený na Staroměstském náměstí:

Foto: Hurikán Records