Mercury Rev zahájí Deserter’s Songs tour v Praze!

V květnu vystoupí v pražském klubu Roxy americká kapela Mercury Rev. Půjde o první vystoupení letošního turné k reedici jejich nejslavnějšího alba Deserter’s Songs, které se Mercury Rev rozhodli zahájit právě v Praze.

Mercury Rev se poprvé českému publiku představili v roce 2009 na festivalu Colours Of Ostrava. Jejich vystoupeni vzbudilo velmi pozitivní ohlasy. Namátkou několik citací o tomto strhujícím vystoupení:
i-dnes.cz: Mercury Rev – Kytaro-klávesové stěny doslova porcovaly neuvěřitelně razantní a přitom členité bicí, aniž by se přitom ztrácela z celkové sonické masy melodie a zvláštní křehkost. Mercury Rev byli rozhodně jedním z největších zážitků festivalu.
novinky.cz: Strhující koncert Mercury Rev – Mimořádně strhující a skvěle vygradovaný koncert přinesla také americká kapela Mercury Rev. Její křehké melodie, přecházející v psychedelické kytarové orgie a hlukové stěny, představovaly nejenom vrchol sobotního programu, ale určitě celého ostravského festivalu.
V květnu vychází jako deluxe 2CD reedice jejich klasického alba z roku 1998 s názvem Deserter’s Songs. U příležitosti vydání tohoto alba Mercury Rev zahrají v úterý 10. května v Praze v Roxy od 20 hodin.
Deserter’s Songs bylo album, které sklidilo nadšení po celém světě – bylo jmenováno albem roku časopisy NME, MOJO a mnoha dalšími. Deska spojovala jazz, folk, Disneyovské hudební fantazie, rock šedesátých let (členové legendární skupiny The Band Levon Helm a Garth Hudson na albu hostovali) s úchvatnou orchestrací a učinila z Mercury Rev zásadní dodavatele kosmické kvality do pokladnice americké hudby. Deserter’s Songs se stalo skutečným hitem se třemi singly v Top 40 – Goddess on a Highway, Holes a Opus 40. Deserter’s Songs vychází 16. května v distribuci společnosti Universal Music.

 

Tracklist bonusového CD
1. Piano vs. Telephone (Cassette Tape Player Demo)
2. Holes (Bill Laswell 1998 Remix)
3. Pick Up If You’re There (DJ Nickel 1998 Remix)
4. Endlessly (Tascam 8-Track Reel to Reel Demo)
5. A Soft Kiss (for waking up) (Cassette Tape Player Demo)
6. Tonite It Shows (Tascam 8-Track Reel to Reel Demo)
7. Looking Back Now, I Can See (Unreleased Mix)
8. Opus 40 (Early Rough Version)
9. Hudson Line (Early Rough Version)
10. Judging By The Moon (Cassette Tape Player Demo)
11. Goddess On A Hiway (1989 Cassette Tape Player Demo)
12. Night On Panther Mountain (Unreleased Mix)
13. Delta Sun Bottleneck Stomp (Early Rough Version)

Foto: Sony Music / Steve Gullick