Oslavte »měsíc lásky« s výběrem nejlepších českých balad a ploužáků

Blíží se první máj, čas polibků pod rozkvetlou třešní, čas lásky a radosti z toho mít jeden druhého. Den, který odnepaměti platí za svátek všech zamilovaných, a začíná jím jeden z nejkrásnějších měsíců v roce, je – stejně jako celý květen – jako stvořený pro romantické chvíle i romantické vzpomínky. A přesně pro tyto momenty byla sestavena i Velká kolekce písniček o lásce, která vychází již dnes, v pátek 22. dubna.

SU63242_S
Trojalbový výběr, čítající celkem padesát šest písní, představuje hvězdné momenty české populární hudby 70., 80. a 90. let a připomíná nejslavnější ploužáky, balady a love songy interpretů jako Karel Gott, Hana Hegerová, Waldemar Matuška, Petra Janů, Pavel Bobek, Jitka Zelenková, Karel Zich, Lenka Filipová, Václav Neckář, Marie Rottrová, Jiří Korn, Jana Kratochvílová nebo Petr Kolář a řady dalších.
Všechny vybrané písně jsou z těch, jež zůstávají v naší paměti a pro mnohé jsou hudební vzpomínkou na dávné lásky, zamilované dny a okamžiky štěstí. Najdeme tu jak velké hity tehdejších hitparád, tak řadu zásadních písní a duetů, které doslova zlidověly. V sestavě se ale objevují i skladby, jež zazářily na písničkovém nebi jako kometa, ale jejich interpreti svůj úspěch už podruhé nezopakovali.
Při poslechu českých písniček o lásce musíme stále a znovu oceňovat skvělé texty našich autorů. Mnohé jejich slogany, názvy a obraty se v průběhu let staly součástí běžné češtiny. Jsou to písně, které s námi jdou životem, protože dokázaly vyjádřit naše emoce, nálady a pocity.
Sestava Velké kolekce písniček o lásce na třech discích se skvěle poslouchá a dobře se u ní prožívá intenzita citu z nejkrásnějších, stejně jako vzpomíná na dávné lásky a okamžiky něhy. Je plná excelentních pěveckých výkonů, výjimečných kompozic, úžasných textů… a příběhů.

Foto: Supraphon

1920x1080px_osudy_hvezd