Kardinál Miloslav Vlk slaví 80! Poslechněte si jeho zvukové memoáry!

Kardinál Miloslav Vlk oslaví 17. května 80. narozeniny. V rámci tohotop významného výročí vychází u vydavatelství Popron Music jeho zamyšlení a duchovní texty na 2CD. Z vyprávění emeritního pražského arcibiskupa lze čerpat duchovní sílu, moudrost i životní nadhled.


„Osmdesátiny – to je jubileum, se kterým se žádný veřejný činitel nemůže schovat. Při takové příležitosti je obvyklý zájem medií, a proto je zapotřebí poskytnout informace, aby je nemusely obtížně shánět… Je to také chvíle určitého bilancování, případně objasnění některých kroků a jednání v době mého funkčního působení. Nahrávka přináší ukázky některých projevů a článků, které charakterizují mé pohledy na určitou problematiku a způsob jejího řešení. Prezentované 2CD je prvním takovým počinem. Moje osobní angažování při natáčení může poskytnout tomuto dokumentu určitou autentičnost, bezprostřednost a působivost,“ prozradil kardinál Vlk.
Zvukové memoáry obsahují vyprávění o jeho dětství, o složité cestě životem obyčejného člověka, ale i o činnosti v církevních a společenských kruzích, nechybí ani vzpomínky na setkání s papežem Janem Pavlem II. Tento nevšední lidský příběh je výpovědí o nečekaných životních zvratech, zrcadlí se v něm velké události našich dějin. Kardinál Vlk je nejen poutavým vypravěčem svých osudů, ale i interpretem vlastních úvah a meditací o smyslu Velikonoc, Vánoc a dalších křesťanských slavností.


„Jsem samozřejmě vděčen firmě Popron Music, panu Piskačovi a panu režiséru Tamchynovi za natočení dokumentu nejen kvůli mé osobě, ale nahrávkou se zachycuje kus závažného období nejen církve, ale i našeho společenského vývoje poslední doby,“ dodává na závěr kardinál Vlk.
Ohlédnutí za svou životní poutí představí kardinál Miloslav Vlk také osobně v den svého jubilea na knižním veletrhu Svět knihy. Autogramiáda 2CD nazvaného Ohlédnutí, vzpomínky a zamyšlení proběhne ve čtvrtek 17. května od 15 hodin na stánku Mluveného slova a audioknih L 308 (levé křídlo). Přes všechen světový věhlas zůstal Miloslav Vlk především člověkem, který se dokáže radovat s radujícími i plakat s plačícími.

Poslechněte si ukázku z dvojalba kardinála Miloslava Vlka Ohlédnutí, vzpomínky a zamyšlení:

[audio:029-kardinal01.mp3] [audio:029-kardinal02.mp3]

Foto: Popron Music